• 1

  


 

piątek, 06 kwiecień 2018 18:00

Zabezpiecz swój rower przed sezonem

Łupem złodziei padają rowery nie tylko drogie, ale i te przedstawiające mniejszą wartość.

Właśnie rozpoczął się okres, w którym większość rowerzystów rozpoczyna swoje rowerowe przejażdżki. Sezon wiosenno-letni wiąże się niestety także z kradzieżami jednośladów. 
Podczas każdego sezonu rowerowego policjanci kontrolują tysiące rowerzystów, sprawdzając jednocześnie, czy posiadany przez nich jednoślad nie pochodzi z przestępstwa. W sytuacji, gdy odzyskują skradziony rower, natychmiast rozpoczyna się przeszukiwanie baz danych, ustalanie do kogo należał oraz gdzie i kiedy doszło do jego kradzieży.

Możliwe jest to jednak tylko w sytuacji, gdy pokrzywdzony przestępstwem, zgłaszając ten fakt, poda również numer fabryczny i cechy charakterystyczne utraconego jednośladu. Bardzo często podczas zgłaszania w jednostce Policji faktu utraty roweru, osoby pokrzywdzone informują, iż nie są w stanie podać numerów fabrycznych, wybijanych na ramie, bo nigdy ich nigdzie nie zapisały. Oznakowanie jednośladu przez policjantów polega na spisaniu marki i numeru fabrycznego oraz na naniesieniu kodu identyfikującego właściciela roweru, metodą tajnopisu.

CHCESZ OZNAKOWAĆ ROWER – WAŻNE:

- przyjedź rowerem;

- musisz mieć przy sobie dowód osobisty;

- jeżeli chcesz, by Twoja niepełnoletnia pociecha miała oznakowany rower, zapraszamy Was razem;

- musisz mieć przy sobie także dokumenty potwierdzające jego zakup.

Przypominamy, rower można oznakować w Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce, ul. Białostocka 69b, po uprzednim ustaleniu terminu w godzinach 7:30 – 15:30 tel. /85/ 670 47 51 lub /85/ 670 47 612.

Pamiętajmy, aby:

- nie zostawiać rowerów przed blokiem, domem, na klatce schodowej, nawet na chwilę, bez dozoru, czy uprzedniego zabezpieczenia,

- pozostawiając rower najlepiej używać dobrych zapięć rowerowych typu U-lock lub hartowanego łańcucha, których przecięcie jest trudniejsze i bardziej czasochłonne niż zwykłych linek; lepsze zapięcia zawsze będą tańszy niż nowy rower

- zawsze należy przypinać rower za ramę do trwałego i mocnego elementu, np. stojaków rowerowych typu U;

- zostawiając rower warto wybierać miejsca objęte systemem monitoringu miejskiego lub kamer przemysłowych

Zdjęcia roweru, a także jego oznakowanie znacznie ułatwiają jego identyfikację w przypadku kradzieży.

Źródło: www.sokolka.policja.gov.pl

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv