• 1

 
 

wtorek, 10 kwiecień 2018 12:00

INTERWENCJA: Nowy Dwór odpowiada na zarzuty [Zdjęcia]

Nie prawdą jest, że jesteśmy obojętni na problemy naszych mieszkańców, komentuje Sekretarz Nowego Dworu Stanisław Hrynkiewicz. 

Wczoraj nasza redakcja otrzymała e-mail od Czytelnika, który zarzucał przedstawicielom Gminy Nowy Dwór arogancję i brak zainteresowania wobec problemów z jakimi każdego dnia muszą walczyć mieszkańcy Nowego Dworu. Chodziło o bardzo zły stan dróg, które miałyby uniemożliwiać dojazd karetek czy straży pożarnej do poszczególnych miejscowości. Na postawione zarzuty postanowił odpowiedzieć Sekretarz Nowego Dworu Stanisław Hrynkiewicz : 

"Zabolało mnie najbardziej stwierdzenie tego Pana, cytuję: "A jeżeli ktoś umrze, bo nie otrzyma pomocy?" usłyszałem odpowiedź w stylu: "To umrze, ale nie zakładajmy takich czarnych scenariuszy". Z ręką na sercu lub pod przysięgą mogę powiedzieć, że fragment "..To umrze.." nie padł z moich ust. Tej pierwszej części cytatu nie użyłem w rozmowie z tym Panem. 

Nie zaprzeczam, że był taki telefon do naszego urzędu. Pan zadzwonił o godzinie 14:50 i zgłosił, że drogi w gminie są w tak złym stanie, że nie nadają się do użytkowania. Więc szczerze powiedziałem temu Panu, że dzisiaj tej usługi nie wykonamy, bo nie jesteśmy w stanie, ponieważ pracownicy poszli do domu. Nasi pracownicy z referatu komunalnego pracują do godz. 15:00, i w tym dniu dodatkowo pomagali pogorzelcom przy sprzątaniu. Nie chciałem składać obietnic bez pokrycia, więc poinformowałem, że po niedzieli do wskazanej miejscowości wyślemy naszych pracowników. Niestety Pan chciał aby usługa była wykonana natychmiast. Faktem jest, że nie możemy zlokalizować wskazanych dróg ze zdjęć. 

Naszym zdaniem to nie jest mieszkaniec gminy Nowy Dwór, tylko sąsiedniej gminy Lipsk. Wskazują na to zdjęcia zamieszczone w Państwa artykule. Zdjęcia są zrobione w taki sposób, aby nie pokazywały szerszej perspektywy i miejsca w którym autentycznie te dziury mogłyby się znajdować. W dniu dzisiejszym nasz kierownik z referatu komunalnego sprawdza wszystkie drogi.

Jeżeli chodzi o drogi w naszej Gminie to pierwsze profilowania dróg zostały wykonane już przed świętami Wielkanocnymi, tak aby wszyscy mieszkańcy mogli w święta bez problemów się po nich poruszać. W pierwszej kolejności zaczęliśmy profilować drogi po których jeździ tabor autobusowy i są dowożone dzieci do szkół. Niestety warunki atmosferyczne, czyli deszcz, śnieg czy przymrozki nie pozwalają na dłuższy czas utrzymać tych dróg w dobrym stanie. W miejscach, gdzie drogi były błotniste lub posiadały duże koleiny był nawożony żwir. Niestety przy takiej ilości dróg jakie mamy w Gminie nie jesteśmy w stanie wyprofilować ich wszystkich w ciągu jednego dnia. Nasi pracownicy pracują każdego dnia, dowożąc żwir lub profilując drogi w poszczególnych miejscowościach. Mamy początek wiosny i stan dróg nie jest najlepszy przez warunki atmosferyczne.

Nie jest prawdą, że jesteśmy obojętni na problemy naszych mieszkańców. W tym samym dniu w którym dzwonił ten Pan, mieliśmy podobne zgłoszenie. Problem dotyczył złego stanu drogi w miejscowości Chorużowce. W trakcie rozmowy został ustalony termin w którym będą się prace remontowe i dziś od rana nasi chłopcu z referatu komunalnego profilują drogi na terenie Chorużowiec.

Tak jak mówiłem już wcześniej zdjęcia, które zostały dostarczone do państwa redakcji mamy podstawę sądzić, że nie należą do naszej gminy. Nasi pracownicy nie są w stanie zlokalizować tych dróg, które są na zdjęciach.

Jeżeli mieszkańcy zgłaszają jakieś problemy, są one rozpatrywane zawsze pozytywnie i w miarę możliwości staramy się szybko te problemy rozwiązać. Wcześniej czy później dojeżdżamy i remontujemy zgłaszane drogi. Nigdy nie było takiej sytuacji, aby stan drogi nie pozwalał na dojazd karetki czy straży pożarnej.

Jest nam bardzo przykro, że zarzuca się arogancję w stosunku do mieszkańców Gminy Nowy Dwór osobie Wójta, czy mojej jako Sekretarza. Wójt zawsze jest życzliwy do mieszkańców. Żadna skarga czy prośba nie została pozostawiona bez rozpatrzenia. Dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na zarzuty, które zostały wobec nas postawione." mówi Sekretarz Nowego Dworu Stanisław Hrynkiewicz. 

Tu przeczytasz artykuł: INTERWENCJA: Mieszkańcy Gminy Nowy Dwór odcięci od świata

Zdjęcia dostarczone od Czytelnika.
Gallery}zdjecia/2018/kwiecien/2/nowy_dwor_drogi{/gallery}

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv