• 1
  • 2


 

wtorek, 10 kwiecień 2018 16:00

Uczniowie z SP 2 w Sokółce na Festiwalu w Kaliningradzie [Zdjęcia]

W tym roku festiwal gościł 800 uczestników, w tym 100 zespołów. Swoje talenty można był zaprezentować z jednej z trzech kategorii: taniec, śpiew lub rękodzieło.

W dniach 4-7 kwietnia zespół wokalno-taneczny „Wesołe Sokółczanki”, pod przewodnictwem Pani Justyny Horsztyńskiej-Szerejko, brał udział w XIII Międzynarodowym Festiwalu Kultur Dzieci i Młodzieży „Bałtycki Naszyjnik, który odbył się w Kaliningradzie. Impreza została zorganizowana wspólnie przez Kaliningradzki Ośrodek Kultury i Rosyjską Fundację Pokoju. Przez dwa pierwsze dni odbywały się eliminacje do sobotniego finału. „Sokółczanki” miały swój występ we czwartek. Wystąpiły z utworem „W moim ogródeczku”, który zebrał gromkie owacje i pozwolił na przejście do finału. W sobotę zespół Pani Justyny zaśpiewał druga przygotowaną na festiwal piosenkę „Lipka zielona” . Pomimo dużej konkurencji i bardzo wysokiego poziomu „Wesołe Sokółczanki” zdobyły specjalna nagrodę jury w kategorii „zespół wokalny” i zajęły miejsce na scenie razem z innymi nagrodzonymi.

Czas pomiędzy kolejnymi dniami festiwalu spędzaliśmy w hotelu, na spacerach i wycieczkach po Kaliningradzie, które zapewnili nam organizatorzy. Odwiedziliśmy m. in. miejskie zoo i grób Immanuela Kanta. Oglądaliśmy pozostałości fortyfikacji i stare pruskie budowle.
Nie byliśmy jedyną delegacją z Polski. Podczas pobytu nawiązaliśmy znajomość z dwoma szkołami z powiatu mrągowskiego.

Wyjazd ten nie odbył by się bez pomocy życzliwych ludzi. Pani Burmistrz Ewa Kulikowska zapewniła nam transport do Kaliningradu. Przy wyrabianiu wiz wielką pomoc okazał Pan Eugeniusz Malinowski. Na miejscu byliśmy objęci opieką przez Dyrektora Zachodniego Oddziału Rosyjskiej Fundacji Pokoju, Pana Wiktora Gołubiowa. Piękne stroje zawdzięczamy staraniom Pani Justyny, która pozyskała sponsorów, wśród których była Grupa Nowa Farmacja. Pozostali sponsorzy pragną pozostać anonimowi, co nie umniejsza naszej wdzięczności dla nich.

Źródło: SP2 Sokółka

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.