• 1
  • 2
  • 3
  • 4

 

 

piątek, 13 kwiecień 2018 18:00

III Powiatowy Festiwal Pieśni i Poezji Patriotycznej [Zdjęcia]

Kolejna edycja Festiwalu zgromadziła utalentowaną młodzież z 6 szkół naszego powiatu.

12 kwietnia 2018 roku odbył się III Powiatowy Festiwal Pieśni i Poezji Patriotycznej pod patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko, organizowany przez Zespół Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego – Hubala w Sokółce.

 Gościliśmy w naszych murach młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Walerego Wróblewskiego w Sokółce, Szkoły Podstawowej w Sidrze, Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Sokółce, Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce.

Zgromadzonym w auli ZSR został zaprezentowany komunikat na temat projektu „Kompetentni i wykwalifikowani” realizowanego przez Powiat Sokólski. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego – hymnu niepodległego państwa polskiego. Zebranych uczestników Festiwalu oraz gości z Łotwy serdecznie powitała Dyrektor ZSR p. Anna Dorota Cilulko, która dziękując przybyłym gościom za przyjęcie zaproszenia, wskazała cel przedsięwzięcia „…spotykamy się żeby wspominać fakty historyczne naszego kraju, mówić o wydarzeniach które miały miejsce na przestrzeni naszych dziejów.

Również po to żeby zaprezentować swoje talenty i uzdolnienia…” Następnie 24 uczestników zaprezentowało 16 utworów osadzonych w różnej stylistyce, zakresie ekspresji i poziomie wrażliwości. Wszystkie utwory posiadały jeden element wspólny– to umiłowanie Ojczyzny i szacunek dla polskich bohaterów oddanych walce o niepodległość i suwerenność Rzeczpospolitej. Młodzież zgromadzona w auli ZSR miała okazje wysłuchać utworów poetyckich i muzycznych odwołujących się do idei patriotyzmu.

Wspólne śpiewanie umilił słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów naszej Szkoły. Nagłośnieniem oraz prowadzeniem uroczystości zajmowało się troje uczniów ZSR w Sokółce. Po rozdaniu pamiątkowych statuetek, dyplomów i upominków oraz wspólnym zdjęciu uroczystość dobiegła końca.

Zadanie jest dofinansowane z projektu pn. „Kompetentni i wykwalifikowani”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: ZSR Sokółka

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.