poniedziałek, 16 kwiecień 2018 10:00

Na rozliczenie PIT zostało ponad dwa tygodnie

Przypominamy! Niebawem kończy się czas na złożenie zeznania PIT za ubiegły rok.

Nie czekaj z tym do ostatniej chwili, już dziś złóż swój PIT przez Internet. Zobacz z jakich usług przygotowanych przez skarbówkę możesz jeszcze skorzystać w ostatnich tygodniach kampanii podatkowej.

Rozlicz się przez Internet
Złożenie PIT online, to najprostszy, najszybszy i najpewniejszy sposób rozliczenia dochodów za poprzedni rok. W tym celu, możesz skorzystać z jednej z poniższych metod:
E-Deklaracje – aplikacja do szybkiego, bezpiecznego i bezpłatnego wysyłania zeznań przez Internet bezpośrednio do urzędu skarbowego.
PFR – wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe, przygotowane przez urząd skarbowy, w którym uzupełnisz swoje dane np. o ulgi, z których chcesz skorzystać.
PIT-WZ – zgodnie z przesłanym przez ciebie wnioskiem o sporządzenie zeznania
PIT-37, urząd skarbowy przygotuje zeznanie za ciebie, a ty je zaakceptujesz lub odrzucisz. Masz na to czas jeszcze do 16 kwietnia.

Do tej pory w woj. podlaskim drogą elektroniczną złożono ponad 170 tys. PIT-ów.

 

WAŻNE! Żeby skorzystać z pomocy urzędników, wystarczy mieć ze sobą rozliczenie PIT-11, które otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty, które świadczą o dochodach uzyskanych w 2017 roku. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o dokumentach, które potwierdzają wydatki do odliczenia. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2016 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2016 r. Będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje, jeżeli chcemy rozliczyć się przez Internet.

Podatnicy, którzy czekają jeszcze ze złożeniem PIT, będą mogli skorzystać z wydłużonych godzin pracy urzędów skarbowych. W dniach 26 i 27 kwietnia urzędy będą otwarte do godz. 18.00

Na rozliczenie się z podatku dochodowego za 2017 rok mamy w tym roku czas do 30 kwietnia. Zachęcamy jednak do jak najszybszego rozliczenia się z PIT i nie zwlekania z tym do ostatniej chwili.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv