• 1


 

wtorek, 17 kwiecień 2018 22:00

Radni postanowili nie zajmować się tematem [2xFilm: Komentarze + Pełny Zapis]

Problemy w sprawie składowiska zaczynają piętrzyć się jak śmieci w Karczach. 

Sesja która została zwołana aby wypracować wspólne stanowisko w sprawie pierwokupu udziałów spółki "Euro Sokółka" zakończyła się jak zwykle pretensjami i przerzucaniem odpowiedzialności. Radni postanowili "nie zajmować się tematem" z powodu późnego dostarczenia dokumentacji w powyższej sprawie przez Burmistrz Sokółki, pozostawiając jej tym samym "wolną rękę" w podjęciu decyzji, która musi zostać wypracowana do 20 kwietnia, czyli za dwa dni. 

Czy taka postawa ma być jednoznaczna z tym, że Rada Miejska Sokółki "umywa ręce" i nie chce ponosić odpowiedzialności za podjęcie tak ważnej decyzji? Podobnie postąpili członkowie Komisji do Spraw Karcz. Na dzisiejszym posiedzeniu jeden z członków Komisji złożył wniosek, aby Komisja nie zajmowała stanowiska w sprawie pierwokupu udziałów do śmieciowej spółki. To już któreś z kolei zwołane posiedzenie Komisji do Spraw Karcz na którym nie podjęto żadnych konkretnych działań. Na pytanie, kiedy Komisja zajmie się powyższą sprawą, nie otrzymaliśmy konkretnej odpowiedzi od Przewodniczącego Komisji. 

Prawdopodobnie możemy zakładać, że już niedługo zostanie zwołana kolejna nadzwyczajna sesja i posiedzenie Komisji do Spraw Karcz, za które każdy radny i członek Komisji pobierze dietę. Miejmy nadzieję, że to nie jedyny powód dla których sprawy niecierpiące zwłoki są odkładane na późniejsze terminy. 

Prezentujemy Państwu komentarze Burmistrz Sokółki, Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Przewodniczącego Komisji do Spraw Karcz.


Przedstawiamy pełny zapis punktu dotyczącego uchwały w sprawie /wyrażenia zgody/nie wyrażenia/ zgody na wykonanie przez Gminę Sokółka prawa pierwokupu udziałów Spółki "Euro Sokółka".

/WŻ,TV/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv