• 1


 

czwartek, 26 kwiecień 2018 13:00

„Kobieta mówi o życiu” spotkanie autorskie z panią Leonardą Szubzdą [Film i Zdjęcia]

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze gościła wyjątkowego gościa, panią Leonardę Szubzdę autorkę książki pt. „Dziewczyny”


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest również w Szkole Podstawowej w Nowym Dworze. Dzień ten służy podkreśleniu rangi i roli książki i czytelnictwa. Pomysł organizacji Święta zrodził się w Katalonii, w tym dniu chłopcy wręczają swoim wybrankom róże, a jeśli ich uczucie jest odwzajemnione – w zamian otrzymują książkę. Stąd natchnienie do obchodów święta czytania wzięło początek i obejmuje cały świat. W Polsce dzień ten jest obchodzony jest od 1995r. W naszej Szkole  od kilku lat przywracamy "modę na czytanie", dzielimy się pasjami czytelniczymi,  manifestujemy pozytywne zaangażowanie w czytanie, zarażamy bakcylem czytania, spotykamy się przy książkach, z książkami i z powodu książek. Z tej okazji organizujemy różne wydarzenia literackie, kiermasze książek, spotkania autorskie. W tym roku w ramach tego święta gościem szkoły jest poetka pani Leonarda Szubzda, która poprzednio odwiedziła mury naszej szkoły w grudniu 2016r. Tamte spotkanie dostarczyło nam wiele pozytywnych emocji i wzruszeń. Została również zaprezentowana nowa książka - siódmy z kolei tomik pod tytułem "Dziewczyny" złożony zarówno z wierszy jak i opowiadań.
Ten szczególny dzień jest również poświęcony prawom autorskim. Prawo autorskie to temat złożony, często wywołujący kontrowersje. W obliczu gwałtownych zmian kulturowych spowodowanych rozwojem technologii, wiele aspektów własności intelektualnej można interpretować na bardzo różne, często sprzeczne, sposoby.
Wiemy, że prawo autorskie to prawo twórcy do wyłącznego dysponowania swoją twórczością. Twórca może swoje dzieło podarować, może je za darmo rozpowszechniać, ale może je także wpuścić w obrót handlowy i z obrotu swoimi dziełami żyć. Prawo chroni jego własność tak, jak chroni wszelką własność intelektualną i materialną każdego z nas. To bardzo ważne dla powstawania dzieł, dla rozwoju kultury, nauki i techniki. Tam, gdzie można kopiować, brakuje impulsu do stworzenia czegoś nowego.
Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.

 

/IK,FL,TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.