poniedziałek, 30 kwiecień 2018 16:00

Święto Konstytucji 3 Maja [Zdjęcia]

W Szkole Podstawowej w Starej Kamionce odbyła się uroczystość związana z obchodami Święta Narodowego Konstytucji Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Od kilku dni trwały przygotowania do tego Święta, ponieważ szkoła przystąpiła do konkursu „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało - Czerwonych” zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Celem tego przedsięwzięcia jest integracja społeczności szkolnej podczas przygotowania świątecznych dekoracji w szkole i na zewnątrz budynku szkolnego, wspólne przeżywanie świąt narodowych oraz kształcenie szacunku do symboli narodowych.

Uczniowie, przy pomocy rodziców i nauczycieli wykonali elementy dekoracji szkoły pod hasłem „Dla Niepodległej”. Biało – czerwone flagi, serca i kwiaty ozdobiły okna, ściany i bramę wjazdową do szkoły.

Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych, każdy przypiął sobie biało – czerwony kotylion. Akademię rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie uczniowie klasy VI przedstawili montaż słono – poetycki o historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja, poprzedzając prezentację multimedialną opowiadającą historię państwa polskiego.

Kolejnym punktem programu uroczystości, był Wielki Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce. Uczniowie podzieleni zostali na 4 międzyklasowe zespoły. Podczas 6 rund, musieli wykazać się znajomością historii i języka polskiego, inteligencją i zręcznością. Choć każdy zespół otrzymał różną ilość punktów, to w tej rywalizacji nie było pokonanych.
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i cukierki.

Koordynatorzy uroczystości: p. Anna Możejko i ks. Mateusz Dobrzyński

Źródło: Szkole Podstawowej w Starej Kamionce

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv