• 1
  • 2
  • 3

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
czwartek, 17 maj 2018 14:00

Happening z okazji XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek [Zdjęcia]

Były spotkania z czytelnikami, lekcja biblioteczna z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Białousach, a także niecodzienne wydarzenie.

Dobiega końca XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek ph.”(Do)Wolność Czytania!!!”. Gminna Biblioteka Publiczna włączyła się aktywnie w obchody tego święta. Odbył się happening uliczny promujący janowską bibliotekę publiczną i czytelnictwo. Do tej akcji dzieci przygotowywały się na zajęciach plastycznych. Robiły kolorowe plakaty z hasłami promującymi bibliotekę.

Dzieci samodzielnie tworzyły hasła, takie jak : „Janów czyta!!!”, „Janowska biblioteka zawsze na Ciebie czeka!!!”, „Janowska biblioteka jest the best!!!”, „Biblioteka janowska jest po prostu boska!!!” i wiele innych. Happening odbył się ulicami Janowa. Wszyscy uczestnicy nieśli kolorowe transparenty, ozdobione ilustracjami różnych książek i głośno skandowali hasła.

Dzieci zachęcały przechodniów do biblioteki, rozdawały ulotki, wizytówki i zakładki do książek. Odwiedziły również miejscowe sklepy i instytucje m.in. Urząd Gminy w Janowie. W parku odbyło się wspólne czytanie dwóch tekstów o książce - ”Książka” Edwarda Szymańskiego oraz kabaretu OT.TO „Świetna książka”.

Nasza akcja cieszyła się sympatią wśród wszystkich przechodniów. Mamy nadzieję, że spacer w miłej i przyjemnej atmosferze, zachęcił mieszkańców Gminy Janów do częstego odwiedzania biblioteki. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które radośnie, z wielką ochotą i zaangażowaniem włączyły się w happening.

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.