• 1
  • 2

 

poniedziałek, 21 maj 2018 16:23

Kolejne umowy na dofinansowanie OSP podpisane [Film i Zdjęcia]

800 tys. zł zostanie przeznaczone na zakup m.in. specjalistycznego sprzętu ratowniczo - gaśniczego i odzieży ochronnej.

W poniedziałek, 21 maja br. w Sokólskim Ośrodku Kultury marszałek Jerzy Leszczyński i członek zarządu Stefan Krajewski podpisali kolejne umowy na dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych. Tym razem umowy podpisano z czternastoma gminami powiatów monieckiego i sokólskiego. W tym roku samorząd województwa przeznaczył na wsparcie strażaków rekordową kwotę 800 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup m.in. specjalistycznego sprzętu ratowniczo - gaśniczego i odzieży ochronnej.

- Choć kwota, którą wygospodarowaliśmy w tegorocznym budżecie województwa jest rekordowa, to zdajemy sobie sprawę, że nie pokryje wszystkich potrzeb Ochotniczych Straży Pożarnych w Podlaskiem. Dostrzegamy potrzeby i staramy się aby z roku na rok tych pieniędzy było coraz więcej – mówił Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński. - W naszym województwie OSP działają prężnie i każde środki, czy to samorządowe czy rządowe są potrzebne.
Marszałek podziękował druhnom i druhom za ich zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnych społeczności.

- Dziękuje wam za aktywne uczestnictwo w życiu społecznym, ale przede wszystkim wielkie podziękowania kieruję za to, że najczęściej jesteście pierwsi tam, gdzie jest zagrożone życie czy mienie ludzkie – dodał Jerzy Leszczyński

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska dziękując za przyznane dotacje zaznaczyła, że choć kwota jest rekordowa, to jest cały czas wiele potrzeb, na które brakuje pieniędzy.
- Jako lokalni samorządowcy prosimy, aby w przyszłym roku kwota dotacji była jeszcze większa – mówiła burmistrz Sokółki. – Tym niemniej dziękuję w imieniu samorządów i lokalnych Ochotniczych Straży Pożarnych, za to wsparcie.

- Każde pieniądze cieszą. Wasze potrzeby z pewnością są większe, ale dzielimy się tym co mamy, w końcu budżet województwa nie jest z gumy – podkreślał Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski – Wykonujecie wielka pracę, robicie to społecznie nie otrzymując wynagrodzenia, nie oczekując splendorów. A to jak ważne jest dobre funkcjonowanie OSP mieliśmy okazję przekonać się niedawno, kiedy płonęła Tarska Jurta w Kruszynianach.

Warto dodać, że kwota przeznaczana na potrzeby OSP jest systematycznie zwiększana. W budżecie województwa na 2016 rok zabezpieczono na ten cel 200 tys. zł. Wsparcie otrzymały wówczas 62 jednostki samorządowe. W ubiegłorocznym budżecie województwa (2017 r.), na taką pomoc zabezpieczono dwukrotność kwoty poprzedniej - 400 tys. zł. - wtedy dotację otrzymało 101 samorządów - wszyscy wnioskujący.

W poniedziałek 21 maja podpisano 14 umów z gminami z powiatów sokólskiego i monieckiego

Czarna Białostocka, Dąbrowa Białostocka, Goniądz, Jasionówka, Jaświły, Knyszyn, Korycin, Krynki, Krypno, Kuźnica, Mońki, Nowy Dwór, Sidra, Sokółka, Suchowola, Szudziałowo, Trzcianne.

Czytaj też 800 tys. zł na zakup sprzętu dla podlaskich OSP – podpisanie umów

 

Tekst-Źródło: wrotapodlasia.pl

/WŻ,TV/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.