• 1
  • 2

 

wtorek, 22 maj 2018 18:00

W trosce o bezpieczeństwo seniorów [Zdjęcia]

W ramach programu „poMOC, a nie przeMOC, spotkali się w piątek z wójtem, sołtysami i seniorami z gminy Janów.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Janowie wraz z policjantką Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii spotkali się w piątek z wójtem, sołtysami i seniorami z gminy Janów. Głównym celem spotkania było zwiększenie świadomości osób starszych w zakresie przemocy w rodzinie oraz promowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Janowie wraz z policjantką Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii, kontynuując działania w ramach programu „poMOC, a nie przeMOC, spotkali się w piątek z wójtem, sołtysami i seniorami z gminy Janów. W trakcie prelekcji policjanci omówili szczegółowo zjawisko przemocy w rodzinie, stosowanej głównie wobec osób starszych, schorowanych lub niepełnosprawnych. Odbiorców spotkania m.in. poinformowano o konsekwencjach prawnych, jakie mogą ponieść osoby stosujące przemoc wobec swoich bliskich, a także gdzie osoby pokrzywdzone mogą szukać pomocy.

Spotkania były również świetną okazją do omówienia aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która służy do informowania Policji o zdarzeniach uciążliwych społecznie. Funkcjonariusze przedstawili sposób zgłoszenia zagrożenie i wyjaśnili co dalej z takim zgłoszeniem się dzieje. Uświadomili, że korzystając z KMZB mamy realny wpływ na bezpieczeństwo w naszym najbliższym otoczeniu.

 źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.