• 1
  • 2


 

czwartek, 24 maj 2018 11:00

Ciężki sprzęt wkroczył do Karcz [Film]

Dziś na terenie składowiska w Karczach pracował ciężki sprzęt. Czy to oznacza, że przedsiębiorca szykuje się do ponownego uruchomienia "śmieciowej bomby". Sokólscy radni boją się, że śmierdząca inwestycja ponownie ruszy. AKTUALIZACJA

Trwające aktualnie prace na terenie składowiska są związane z Decyzją Powiatowego Inspektora Budowlanego w Sokółce. Decyzja z dnia 13 września 2017 r. nakazuje przedsiębiorcy Spółki "Euro Sokółka" wykonania szeregu robót na terenie składowiska, a mianowicie: 

* wykonania nowego wału od strony północnej,

* odbudowanie kwatery nr 1 (tzn. dołu w którym składuje się odpady) wykonanie prac ma nastąpić warstwami zagęszczonego, tzn. uszczelnienie ma być mineralne z wykorzystaniem gliny i iłu,

* ma zostać założona nowa geomembrana gładka o grubości 2 mm,

* założona nowa geowłuknina (800 gram na 1 m)

* powstać ma również nowa warstwa ochronna - drenażowa o grubości 50 cm,

Wyżej wymienione warstwy powinny zostać połączone już z istniejącymi warstwami dna składowiska. Termin do którego roboty przez przedsiębiorcę powinny zostać wykonane to 30 maja 2018 roku. 

Wszelkie prace wykonywane na terenie składowiska mają się odbywać pod nadzorem osoby uprawnionej, która na piśmie zaświadczy o prawidłowym wykonaniu zaleconych robót. Osoba, która przeprowadzi kontrolę powinna posiadać stosowne uprawnienia budowlane oraz przynależność do Izby Samorządu Budowlanego. Co do wyboru kontrolującego, przedsiębiorca posiada możliwość samodzielnego wyznaczenia takiej osoby. 

Przedsiębiorca Spółki "Euro Sokółka" oczywiście odwołał się od ww. decyzji, na szczęście Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Białymstoku utrzymał decyzję w mocy i odwołanie przedsiębiorcy uznał za niezasadne. 

Po wyznaczonym terminie tj. 30 maja 2018r. składowisko zostanie również skontrolowane przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sokółce. To czy zostaną nałożone sankcje na przedsiębiorcę za niewykonanie zaleconych robót w wyznaczonym terminie będzie zależało od wielkości i efektu wykonanych prac. Co to znaczy?

Jeżeli Inspektor stwierdzi, że prace są na tyle zaawansowane i postępujące może przedłużyć termin ich wykonania bez nakładania dodatkowych sankcji. 

/WŻ,TV/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.