piątek, 25 maj 2018 18:00

Od Libanu do Afganistanu... szlakiem polskiego żołnierza - spotkanie z weteranami misji poza granicami państwa [Film]

W duchu szacunku i wsparcia dla weteranów misji poza granicami państwa odbyła się konferencja dotycząca udziału żołnierzy Wojska Polskiego w misjach zagranicznych.

Wzięli w niej udział szanowni goście – zaproszeni weterani, którzy doświadczyli trudu żołnierskiej służby: Tadeusz Sąsiadek – wiceprezes Zarządu Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa, z 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej - kpr. Paweł Szczepanik i kpr. Łukasz Adamczyk, z 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego – sierż. Sławomir Budnik i kpr. Michał Kępa. Żołnierze podzielili się ze słuchaczami swoimi przeżyciami z okresu pełnienia służby na różnych misjach. Zebrani wysłuchali trudnych i poruszających historii, obrazujących poświęcenie i ofiarność polskiego żołnierza. Goście ukazali różnorodność zadań wykonywanych na misjach; opowiedzieli także o ciężkich warunkach pełnienia służby w obcym kraju, podkreślając jednocześnie, że najważniejszą wartością jest szacunek do munduru oraz tego, który go nosi. Panowie skierowali swoje słowa w sposób szczególny do młodzieży z klas mundurowych, dla której byli kolejną cenną lekcję żywej historii.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.

 

 

Pełny zapis z konferencji.

 

 

/EM,TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv