poniedziałek, 28 maj 2018 13:00

Mamy Drugą Żeńską Drużynę Seniorek w Polsce [Zdjęcia]

Mistrzostwa Polski Seniorów zakończyli z rekordowym łupem medalowym.

Osiem medali, 3 srebrne i 5 brązowych dobyła reprezentacja CSA Team na XXXI Mistrzostwa Polski Seniorów do Kłobucka. Zawodnicy z Combat Sports Academy w pięknym stylu zaprezentowali się na arenie ogólnopolskiej najwyższego szczebla.

"Dziewczyny przeszły same siebie. Po pokonaniu utytułowanych drużyn z Lublina i Lubartowa nasze "Sreberka" po emocjonującym finale z Gdańskiem i dogrywce wywalczyły tytuł WICEMISTRZYŃ POLSKI SENIORÓW W DRUŻYNOWYCH WALKACH KOBIET" mówi trener CSA Team Tomasz Leszkowicz.

Za najważniejsze osiągnięcie musimy uznać srebrne medale i tytuły drużynowych Wicemistrzyń Polski seniorek w układach oraz walkach. Zwłaszcza podczas niedzielnych walk drużynowych wszyscy przecierali oczy, gdy dziewczeta z CSA eliminowały kolejne utytułowane drużyny, a przegrały dopiero po dogrywce z topową drużyną z Gdańska!
Medale Mistrzostw Polski Seniorów wywalczyli:
- srebrne: drużyna kobiet w układach oraz walkach (Martyna Pietrzeniec, Karolina Budnik, Gabriela Sztukowska, Patrycja Lipska, Marta Mysur, Julita Surowiecka), Marta Mysur (układy formalne stopni mistrzowskich III-IV DAN);
- brązowe: Martyna Pietrzeniec (układy formalne stopni mistrzowskich III-IV DAN), Patrycja Lipska (walki do 50 kg), Gabriela Sztukowska (walki do 62 kg), Maciej Budnik (walki do 57 kg), Marta Mysur (techniki specjalne).

Dwa tygodnie wcześniej również w Kłobucku rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów. Tam trójka naszych reprezentantów wywalczyła 3 brązowe medale. Największy sukces odniosła Patrycja Lipska, która zajęła trzecie miejsce w walkach do 50 kg. Smakował on tym bardziej, że był to pierwszy medal mistrzostw Polski w karierze Patrycji.

Po brązowym krążku przywieźli również Maciej Budnik (walki do 56 kg) oraz Paweł Chomiczewski (walki do 68 kg).
Paweł zrobił wszystko co w jego mocy, minimalnie przegrywając z późniejszym srebrnym medalistą.
Niedosyt czujemy w przypadku Maćka, który jechał w roli faworyta do złota. Problemy z wagą dały niestety o sobie znać w pierwszej walce. Później o brąz musiał walczyć w repasażach.

Tydzień temu w Nowej Rudzie rywalizowali nasi najmłodsi juniorzy młodsi.
Hubert Mackało, Kamil Borodziuk, Kinga Kasjan i Łukasz Owsiejko wrócili bez medalu, za to z ogromnym bagażem doświadczeń. To zaprocentuje w kolejnym sezonie. Najbliżej podium był Hubert, który zajął siódme miejsce w walkach do 64 kg.

Nasze starty odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Dąbrowa Białostocka, Gminy Lipsk, Powiatu Sokólskiego oraz Podlaskiej Federacji Sportu.