• 1


 

sobota, 02 czerwiec 2018 08:00

Omega uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Seniorów w Pływaniu [Zdjęcia]

Do Łodzi przybyło łącznie 821 najlepszych zawodników za 145 klubów w naszym kraju.

W dniach 24-27.05.2018 roku najlepsi zawodnicy z naszego kraju rywalizowali w Łodzi w walce o medale i kwalifikacje na najważniejsze imprezy międzynarodowe na 91 Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców.  W zawodach mogli uczestniczyć zawodnicy 14 letni i starsi. Nie zabrakło największych gwiazd polskiego pływania: Kacpra Majchrzaka, Pawła Juraszka, Radosława Kawęckiego, Alicji Tchórz, Anny Dowgiert, Konrada Czerniaka, Kacpra Stokowskiego, Tomasza Polewki, Wojciecha Wojdaka, Filipa Zaborowskiego, Jana Świtkowskiego, Dominiki Sztandery, Marcina Stolarskiego, Klaudii Naziębło i wielu, wielu innych! Mistrzostwa Polski Seniorów i

Młodzieżowców obfitowały w wiele niesamowitych wydarzeń, a także wyłoniły nowe gwiazdy pływania, które w niedalekiej przyszłości będą stanowiły zapewne mocne filary polskiej kadry narodowej. Zwycięstwa faworytów przeplatały się z niespodziewanymi triumfami młodszych rywali, nie brakowało też rekordowych wyników. W trakcie mistrzostw pobito 14 rekordów Polski w różnych kategoriach wiekowych.

W imprezie po raz pierwszy wzięła udział czwówrka zawodników UKS Omega: Agnieszka Ancypo, Julia Sołoniewicz, Zuzanna Rogowicz oraz Eryk Michałowski. Zawodnicy wypadli na miarę swoich możliwości. Agnieszka i Eryk zbliżyli się do swoich rekordów życiowych. Bardzo dobre starty zaliczyła Julia Sołoniewicz, która w czterech wyścigach poprawiła “życiówki”. Formą błysnęła też Zuzia Rogowicz, ustanawiając nowy rekord klubu na dystansie 400m stylem dowolnym. Udział w największej imprezie pływackiej w naszym kraju był dla zaowdników Omegi dużym przeżyciem i przyjemnością.

Po raz pierwszy zetknęli się z tak dużymi środkami bezpieczeństwa. Zawodnicy byli umieszczeni w odzielnym skrzydle basenu i nie wpuszczano do nich osób trzecich, publiczność była sprawdzana przez ochronę wykrywaczem metalu. Był to jednak przede wszystkim kolejny start kontrolny na basenie o wymiarach olimpijskich przed Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się pod koniec czerwca /14-latków w Olsztynie/ w połowie lipca 15- latków /w Oświęcimiu/.

Źródło: UKS Omega

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv