sobota, 02 czerwiec 2018 18:00

Sokólscy strażacy wystartowali w Mistrzostwach [Zdjęcia]

W zmaganiach sportowych udział brało 14 drużyn reprezentujących Komendy Miejskie oraz Powiatowe PSP województwa podlaskiego (ponad 110 zawodników).

Udział drużyny KP PSP Sokółka w XX Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym BIAŁYSTOK 2018

W Białymstoku zostały rozegrane jubileuszowe XX Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym, w których uczestniczyła drużyna sportowa Komendy Powiatowej PSP w Sokółce.

Zawody przeprowadzono na obiektach Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz stadionie lekkoatletycznym BOSiR w Białymstoku. Zawody rozegrano w trzech konkurencjach – wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni, pożarniczy tor przeszkód 100 metrów oraz ćwiczeniu bojowym. Zwycięzcą zawodów została drużyna Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku wyprzedzając strażaków z KP PSP Siemiatycze oraz KM PSP Suwałki. Reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Sokółce zajęła w klasyfikacji generalnej 7 miejsce. Wyniki poszczególnych konkurencji przedstawiały się w sposób następujący:

wspinanie przy użyciu drabiny hakowej – 6 miejsce (79,65 sek),
pożarniczy tor przeszkód 100 m – 9 miejsce (85,40 sek),
ćwiczenie bojowe – 7 miejsce (36,04 sek).