środa, 06 czerwiec 2018 18:00

 Żołnierze USA jadą na ćwiczenia na Litwę [Film]

Około trzech tysięcy amerykańskich żołnierzy, od dziś zostanie przerzuconych na czas ćwiczeń do krajów bałtyckich, a wraz z nimi półtora tysiąca pojazdów i innego sprzętu wojskowego.

Kolumny wojsk USA będą się przemieszczać głównymi drogami w kraju, informuje ministerstwo komunikacji Litwy. Na byłych przejściach granicznych Polski z Litwą od dzisiaj do soboty (9.06)  mogą pojawić się utrudnienia w ruchu. Litewskie ministerstwo komunikacji zaleca, by w tym czasie unikać podróży w nocy.

W związku z tą akcją nie przewiduje się utrudnień na przejściu granicznym w Kuźnicy. Problemy mogą się pojawić na przejściach granicznych w Budzisku i Ogrodnikach, które mogą wyniknąć z intensywnego ruchu pojazdów wojskowych, biorących udział w międzynarodowych ćwiczeniach "Saber Strike".  


Wojsko zapowiedziało, że będzie starało się ograniczyć niedogodności, jakie mogą pojawić się na drogach Litwy. Kolumny wojskowe mają się składać z maksymalnie 30 pojazdów, a ich przejazdy mają się odbywać przede wszystkim w nocy.

Żołnierze będą poruszać się m.in. przez Budzisko i dalej trasą Via Baltica na Łotwę oraz od Kowna w kierunku Rukli i Podbrodzia, znajdującego się na wschodzie kraju. Cześć żołnierzy na Litwę wjedzie też od strony Ogrodnik.

Podobne problemy czekają też kierowców między 18 a 21 czerwca. Po zakończeniu ćwiczeń wojska amerykańskie będą wówczas wracać do swoich baz tymi samymi trasami.

 Specjalnie dla Państwa przypominamy tegoroczny transport sprzętu wojskowego, który odbywał się na początku maja drogą kolejową.

Źródło: radio.bialystok.pl

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv