piątek, 08 czerwiec 2018 12:00

Policjanci promują bezpieczeństwo w wakacje

Uwagę uczniów najbardziej przyciągnęła prezentacja sprzętu i wyposażenia służbowego.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce stale spotykają się z dziećmi i uczniami na terenie powiatu sokólskiego. Mundurowi rozmawiają o bezpieczeństwie w czasie zbliżających się wakacji promując tym samym ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Policjanci w ramach codziennej służby spotykają się z uczniami i młodzieżą na terenie całego powiatu. Dzisiaj mundurowi z Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej spotkali się z dziećmi i pedagogami w Szkole Podstawowej w Suchodolinie. W trakcie spotkania mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie nad wodą, przestrzegali przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach.

Funkcjonariusze edukowali uczestników z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym także przypomnieli o konieczności noszenia odblasków przez każdą osobę poruszającą się po zmroku, poza obszarem zabudowanym. Pedagodzy mogli natomiast posłuchać o tym jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci informują, że tego typu spotkania profilaktyczne w ramach kampanii „Kreci mnie bezpieczeństwo” będą nadal kontynuowane na terenie działania KPP w Sokółce.

źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv