• 1
  • 2

 

 

wtorek, 12 czerwiec 2018 20:29

Radny Piotr Borowski pragnie naświetlić ważną sprawę [Artykuł Sponsorowany]

"Drodzy Państwo pragnę zwrócić uwagę na negatywną i antyspołeczną postawę Burmistrz Sokółki Pani Ewy Kulikowskiej. Uważam, że zachowanie Burmistrz Sokółki jest niezrozumiałe i karygodne. Nie można traktować terenu Placu Kościuszki jak też innego majątku gminy Sokółka jak swój prywatny folwark do uprawiania własnej polityki."

W dniu 18.04.2018 roku wraz z kolegą Karolem Pacukiem spotkaliśmy się z Panią Burmistrz u niej w gabinecie. Tematem rozmowy było wyrażenie zgoda na użyczenie terenu Placu Kościuszki celem organizacja imprezy plenerowej pn. „Pożegnanie Lata 2018” w dniu  26.08.2018r. Przedstawiliśmy Burmistrzowej plan wydarzenia zawierający m.in.:

- pokazy stuntu, akrobatyki motocyklowej
(w tym występ wielokrotnego mistrza świata Rafała Pasierbka – Stunter 13 i wielu innych)
- Extreme Bike Show  - pokaz trików, skoków i różnych skomplikowanych ewolucji w powietrzu na  przygotowanym, zaawansowanym torze z zastosowaniem rowerów BMX i MTB.
- drift show – pokaz jazdy bokiem samochodami po wyznaczonym torze
- występy zespołów muzycznych: hip-hop, disco polo, lokalne talenty
- pokazy brak dance
- katapulta ludzka (30m wysokości)
- pokaz fajerwerków

 

Pani Burmistrz powiedziała, że wyrazi zgodę tylko pod jednym warunkiem, a mianowicie, że będzie organizatorem tego eventu, gdyż „musi mieć coś z tego”. Domniemam, że chodziło o pokazanie się z dobrej strony przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Poinformowałem ją wówczas, że nie chcemy  mieszać w to polityki a naszym celem jest zorganizowanie imprezy kulturalno- społecznej dla naszego miasta, naszej małej ojczyzny. Uważam wszak, że w Sokółce jest za mało wydarzeń na których w miłej atmosferze można spędzić wolny czas.
Widząc opór Pani Burmistrz, zaproponowaliśmy, że może zostać patronem imprezy jeśli tak jej zależy. To jednak nie wystarczyło dla włodarza Gminy Sokółka. Ultimatum było jedno – albo Burmistrz organizatorem albo nie ma pozwolenia na użyczenie terenu Placu Kościuszki.

 

Dnia 20.04.2018r. złożyłem oficjalne pismo z prośbą o użyczenie terenu miejskiego czyli de facto należącego do wszystkich mieszkańców naszej gminy. Dnia 18.05.2018r otrzymałem pisemną odpowiedź o braku zgody na tego typu działania z argumentacją, że są to „konkurencje widowiskowe, ale ze swej natury bardzo głośne i wpływające negatywnie na nawierzchnię i oznakowanie poziome powierzchni, na której się odbywają. Stąd ścisłe centrum miasta z sąsiedztwem wielu lokali mieszkalnych nie wydaje się być odpowiednim miejscem dla tego typu imprezy”

Nie zgadzam się z tym twierdzeniem i uważam je za płytkie…W rozmowie z Panią Burmistrz oświadczyłem oczywiści, że przejmując w użyczenie Plac Kościuszki zadbamy w pełni o bezpieczeństwo stosując bariery metalowe i betonowe oraz zabezpieczenie ze strony straży pożarnej, a oznakowanie poziome wraz z gumami parkingowymi zostaną odtworzone do stanu pierwotnego. Powoływanie się, że teren przed budynkiem magistratu jest nieodpowiedni traktuję jako złośliwość ze strony władz naszego miasta i przypominam, że wielokrotnie odbywały się tam różnego rodzaju wydarzenia.
Jako radny Rady Miejskiej w Sokółce czuję się zobowiązany aby dołożyć wszelkich starań by nasze miasto rozwijało się jak najlepiej, by dobrze i przyjemnie się w nim żyło. Wraz z wieloma sokólskimi przedsiębiorcami oraz innymi ludźmi dobrej woli zebraliśmy fundusze w kwocie około 70 tys. złotych, aby móc zorganizować ciekawe wydarzenie dla mieszkańców naszej gminy.

 

Z tego miejsca wszystkim zaangażowanym w organizację serdecznie dziękuję. Na pewno uda nam się jeszcze stworzyć nie jedną fajną imprezę.
Uważam, że zachowanie Burmistrz Sokółki jest niezrozumiałe i karygodne. Nie można traktować terenu Placu Kościuszki jak też innego majątku gminy Sokółka jak swój prywatny folwark do uprawiania własnej polityki. Zaznaczam, że cały majątek Gminy Sokółka należy do nas - wszystkich mieszkańców i od tego Pani Ewa jest Burmistrzem Sokółki by słuchać głosu i woli suwerena, a nie występować przeciwko niemu.

Poniżej link do części planowanych atrakcji oraz skan pism:

https://www.youtube.com/watch?v=Jp5J1ADh558

https://www.youtube.com/watch?v=Kh6s_3mz98g

https://www.youtube.com/watch?v=tPkBofUqLts

 

Treść artykułu publikujemy (bez redagowania przez redakcję) na zlecenie Piotra Borowskiego - Radnego Rady Miejskiej w Sokółce.

opr. /TV/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.