czwartek, 21 czerwiec 2018 08:00

Studenci Akademii Marynarki Wojennej z wizytą na Podlasiu

Czego dowiedzieli się studenci AMW podczas wizyty w naszym oddziale ?

W tym miesiącu w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej gościliśmy studentów Akademii Marynarki Wojennej. W sumie odwiedziło nas ponad 70 młodych ludzi zainteresowanych naszą formacją.

Studenci Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich przyjechali do nas w ramach realizowanego projektu „Rozwój kompetencji zawodowych, komunikacyjnych i analitycznych studentów kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne Akademii Marynarki Wojennej”. Dzięki podróżom studyjnym realizowanym w ramach tego projektu młodzież w sposób praktyczny zdobywa wiedzę na temat bezpieczeństwa wewnętrznego oraz zarządzania kryzysowego.

Podlaski Oddział Straży Granicznej odwiedziło w sumie w trzech grupach ponad 70 osób. Mieli oni okazję w komendzie oddziału zapoznać się z zadaniami Straży Granicznej oraz ze specyfiką pełnienia służby w naszym regionie. Na przykładzie Placówek SG w Michałowie i Krynkach omówiono oraz pokazano przebieg i oznakowanie granicy państwowej, a także zasady poruszania się w jej pobliżu. Nie obyło się bez prezentacji sprzętu na co dzień wykorzystywanego w służbie. W drogowym przejściu granicznym w Bobrownikach naszym gościom zaprezentowano organizację i przebieg kontroli granicznej na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyło się spotkanie, na którym omówiono proces naboru, szkolenia i przebieg służby w Straży Granicznej. Świadczyły o tym liczne pytania kierowane do funkcjonariusza Wydziału Kadr i Szkolenia.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzi w sposób ciągły nabór do służby w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby znajdują się na naszej stronie internetowej.


Źródło: Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv