• 1


 

czwartek, 21 czerwiec 2018 09:08

APEL DO MIESZKAŃCÓW SOKÓŁKI: o ograniczenie używania wody

Od kilki dni mieszkańcy ulicy Piłsudskiego, Sikorskiego, Os. Centrum i Kasztanowej nie mają bieżącej wody w swoich kranach. 

„Susza dotyka całego kraju, nie tylko Sokółki. To pierwszy taki przypadek w historii naszego miasta i od czasu kiedy tu pracuję a pracuję w zakładzie już 22 lata. Słabe ciśnienie na ulicach Piłsudskiego, Sikorskiego czy Os. Centrum nie jest spowodowane awarią jednej pompy w zakładzie MPWiK w Sokółce. Woda przez cały czas jest dostarczana do odbiorców. Ta awaria nie ma żadnego wpływu na zaistniałą sytuację. Czekamy na nową pompę z Niemiec, ale jeszcze raz informuję, że awaria jednej z pomp nie ma to żadnego wpływu na dostarczanie wody mieszkańcom Sokółki. 

Problem polega na tym, że nie jesteśmy w stanie dostarczyć wystarczającej ilości wody do pomp z powodu bardzo dużego jej zużycia przez odbiorców. Z powodu suszy działkowcy oraz osoby mieszkające w domach jednorodzinnych nagminnie podlewają, swoje trawniki i ogrody zużywając przez to bardzo duże ilości wody.
W takiej sytuacji, kiedy od kilku tygodni panuje, susza nie jesteśmy w stanie wpompować wystarczającej ilości wody, aby było duże ciśnienie.

Na chwilę obecną nie potrafię odpowiedzieć, kiedy sytuacja się ustabilizuje i wróci do normy. Podjęliśmy działania zabezpieczenia ludzi w większą ilość wody. W naszym mieście nie mamy żadnej rzeki ani żadnego ujęcia wody powierzchniowej, przez cały czas korzystamy z wód podziemnych o dobrej jakości. Na Podlasiu mamy najmniej wody gruntowej w Polsce, a w Polsce najmniej w całej Europie. Pompujemy, ile możemy", mówi prezes MPWiK w Sokółce Tomasz Breńko.

APEL MPWiK w Sokółce!

Z powodu długotrwałej suszy oraz drastycznego obniżenia poziomu wód powierzchniowych i gruntowych, wystąpił bardzo duży deficyt wody.

W związku z pojawiającymi się apelami mieszkańców miasta i gminy Sokółka o czasowych niedoborach wody w sieci wodociągowej w niektórych rejonach MPWiK Sp. z o.o. w Sokółce apeluje do społeczeństwa o ograniczenie używania wody konsumpcyjnej do celów gospodarczych, tj. podlewania ogrodów, mycia pojazdów mechanicznych itp.

Liczymy na zrozumienie mieszkańców i właściwe podejście do apelu.

 

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv