• 1


 

sobota, 23 czerwiec 2018 19:34

Błotna Liga Mistrzów w Korycinie [Film i Zdjęcia]

Takiej piłki nożnej nie ogląda się codziennie. Błoto, woda i dobra zabawa, tak właśnie wygląda Błotna Liga Mistrzów Piłki Nożnej.

To już trzecia edycja Błotnej Ligi Mistrzów, która odbyła się w Korycinie. W rozgrywkach wzięło udział około 40 drużyn, które zmierzyły się ze sobą w dwóch kategoriach: męskiej i żeńskiej. Oprócz pucharów i medali dla najlepszych drużyn w obu kategoriach zostały także przyznana Nagroda Fair Play oraz Specjalna Nagroda dla najzabawniej ubranej drużyny.

Drużyny składały się z minimum 8, maksimum 12 zawodników. Każda drużyna rozegrała minimum 3 mecze grupowe. Zasady gry są tak proste, jak w „zwykłej” piłce nożnej. Istnieją jednak dwa wyjątki: kto straci but, opuszcza boisko oraz gracze bez poczucia humoru nie mogą uczestniczyć w błotnych rozgrywkach.

Dodatkową zachętą do wzięcia udziału w rozgrywkach jest również fakt, że smak korycińskiego błota przypomina ziemisty smak najbardziej torfowej i wy leżakowanej whisky! Niewątpliwie związane jest to, z tym że tuż obok znajduje się kraina bagien-Królestwo dolin Biebrzy i Narwi, ostoja łosia, raj dla miłośników ptaków, ciszy i spokoju. Organizatorami imprezy są: Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI oraz Gmina Korycin.

BŁOTNA LIGA MISTRZÓW / SWAMPIONS SOCCER LEAGUE to unikalne wydarzenie sportowe, popularyzujące zdrowy styl życia w urokliwych zakątkach Podlasia. To także pierwsze w Polsce zawody, skierowane do europejskich drużyn piłki błotnej! Celem Błotnej Ligi Mistrzów jest promocja regionu i sportu poprzez konfrontację podlaskich i polskich zespołów z europejskimi drużynami tej odmiany piłki kopanej. Bazując na unikalnym położeniu Podlasia, Błotna Liga Mistrzów ma też na celu integrację poprzez zabawę i wspólne spędzanie czasu mieszkańców wschodniej i zachodniej Europy. Od początku mottem BLM jest: „obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie!”. Impreza narodziła się z – organizowanego przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI – Pucharu Podlasia w Piłce Błotnej w Surażu, a dzięki odbywającym się w Czeremsze dwóm edycjom (2015, 2016), udowodniła uczestnikom i widzom, ze piłka błotna to sport widowiskowy i rozwojowy. Bez wątpienia sukces przedsięwzięcia to także zasługa typowej dla mieszkańców Podlasia otwartości i gościnności, a także unikalnego na światową skalę spotkania pierwotnej natury i pięknej tradycji z nowoczesnym spojrzeniem na człowieka i jego potrzeby.

Źródło:poranny.pl 

/WŻ,TV/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv