• 1
  • 2
  • 3

 

 

wtorek, 03 lipiec 2018 08:00

Kuźnica – tragiczny pożar budynku mieszkalnego [Zdjęcia]

Miniony weekend nie należał do najszczęśliwszych w miejscowości Kuźnica doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu jednorodzinnego.

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sokółce otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ulicy Nowodzielskiej o godzinie 3.27. Natychmiast na miejsce zdarzenia wyruszyły 2 zastępy ratowniczo – gaśnicze z miejscowej jednostki OSP KSRG Kuźnica oraz 2 zastępy ratowniczo – gaśnicze i podnośnik z JRG Sokółka.

W chwili przybycia pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia paliło się poddasze murowanego budynku mieszkalnego  –  w szczytach widoczne były płomienie wydobywające się spod pokrycia dachu. Od właściciela znajdującego się na zewnątrz uzyskano informację, że w środku na użytkowanym poddaszu  może znajdować się osoba poszkodowana.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przystąpieniu do działań gaśniczych – wprowadzono rotę w aparatach ochrony układu oddechowego z prądem wody do wnętrza obiektu oraz podano jeden prąd wody w natarciu z zewnątrz na palący się budynek. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów JRG oraz częściowym stłumieniu ognia na płonącej klatce schodowej i korytarzu poddasza przystąpiono do przeszukania części użytkowej na piętrze. W trakcie działań odnaleziono osobę poszkodowaną, którą ewakuowano na zewnątrz obiektu i przystąpiono do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ambulansu ZRM poszkodowany został przekazany ratownikom medycznym, którzy kontynuowali udzielanie pomocy medycznej. Jednocześnie po sprawieniu podnośnika SHD przystąpiono do wykonywania otworów w poszyciu dachu i podano jeden prąd wody w natarciu na nieużytkowaną cześć poddasza. Dalsze działania polegały na częściowej rozbiórce więźby dachowej i pokrycia dachu z drabin przystawnych oraz dogaszaniu tlących się elementów konstrukcji obiektu. Po trwającej około 1,5 godziny resuscytacji krążeniowo – oddechowej obecny na miejscu zdarzenia lekarz ZRM stwierdził zgon mężczyzny w wieku około 36 lat. Miejsce zdarzenia przekazano do dalszych działań organom dochodzeniowo – śledczym.

W działaniach udział brało 9 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej z JRG Sokółka, OSP Kuźnica, Stara Kamionka, Saczkowce, Starowlany – łącznie 31 strażaków, a także Pogotowie Ratunkowe, Policja, Pogotowie Energetyczne oraz zakład pogrzebowy.

Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP, Wójt Kuźnicy oraz Prokurator.

 

Opracowanie: bryg. Dariusz Łukaszewicz

Zdjęcia: bryg. Dariusz Łukaszewicz

 

 

Opr. /DP/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.