• 1
  • 2
  • 3

 

 

poniedziałek, 09 lipiec 2018 18:00

Gdzie warto się schłodzić w gorące dni

Sprawdź gdzie możesz wypocząć nad wodą.

Zalew w Sokółce, w Karpowiczach czy może Kundzin? To tylko niektóre z kąpielisk na które możesz się udać w upalne dni.

Zalew w Karpowiczach

Jedni przyjeżdżają nad wodę by pograć w piłkę, inni by popływać lub poopalać się. Jest też grupa ludzi, którzy szukają nad wodą odpoczynku i wydaje się, że to właśnie dla nich powstał zalew w Karpowiczach.
Ostoja ciszy i spokoju, zalew obok małej wsi Karpowicze, oddalonej kilka dobrych kilometrów od wielkich miast. Zbiornik mało spopularyzowany, ze względu na bliskość Augustowa, znają chyba tylko okoliczni mieszkańcy.
Wszystko to przekłada się na wyjątkową ciszę i świetne warunki do odpoczynku. Nad zalewem w Karpowiczach utworzono piaszczystą plażę, całkiem sporą jak na ilość osób na niej odpoczywających.
W sezonie letnim czuwa nad plażą ratownik. Kąpielisko wydzielają boje, które wyznaczają strefy do pływania. Na plaży znajduje się także boisko do piłki siatkowej.

Zalew Sokólski

Zalew w Sokółce to idealne miejsce do rodzinnego odpoczynku. Cisza i spokój bijąca z tego miejsca nie jednej osobie poprawi humor oraz pozwoli się zrelaksować. Zalew posiada dwa zejścia do wody, plażę oraz wypożyczalnię sprzętu pływającego.
Przy zalewie jest również zlokalizowany  hotelik, w którym można się przespać.
Na samym zalewie są organizowane liczne imprezy i atrakcje. Jeśli będziemy mieli szczęście, możemy natrafić na mistrzostwa w skokach na nartach wodnych, zawody skuterów wodnych, oraz zawody wędkarskie.
Gdy zapragniemy pospacerować, powinniśmy obejść zalew dookoła, co umożliwia nam wydeptana ścieżka. Spacer zajmuje w granicach 35 minut. Po drodze, wokół zalewu spotkać można licznie przebywających wędkarzy, dlatego również zachęcamy do tego sposobu spędzenia wolnego czasu.
W maju 2013 r. nad zalewem stanął pomnik braci Ejsmontów. Ponadto, wokół zalewu częściowo odnowiono promenadę, która uzyskała nową nawierzchnię, oświetlenie oraz barierki. Inwestycje remontowe zmierzające do utworzenia wokół zalewu nowoczesnego ośrodka rekreacji i sportów wciąż trwają.
Przy Zalewie Sokólskim funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego, w której cennik sezonu 2016 wygląda następująco:

    kajak 2-osobowy 10zł/godz
    rower wodny – 12zł/godz
    żaglówka – 10zł/godz

Zbiorniki wodne w Łosośnej 

Są to zbiorniki wodne, które cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego powiatu. Ludzi przyciąga ciekawa dzikość tych miejsc, czysta woda i oddzielone od siebie plaże.
Musimy jednak zaznaczyć, że kąpiel w tych zbiornikach jest zabroniona oraz jest to teren po starych żwirowniach. Należy pamiętać również o trudnym dojeździe do akwenów i o stromych zejściach na plażę. 

Zalew w Krynkach

Zalew w Krynkach o lustrze wody 3,5 ha jest sztucznym zbiornikiem wodnym. Znajduje się na niewielkim wzgórzu tuż za terenem ośrodka rekreacyjno – sportowego. Jeszcze do niedawna stanowił on doskonałe miejsce wypoczynku dla lubiących kąpiele i relaks na trawce.
Dziś jednak jego istnienie zmieniło swoje znaczenie. Zalew stał się atrakcyjnym miejscem dla wędkarzy i w tej dziedzinie spełnia swoje funkcje. Ryby które można tu złowić to: szczupak, karp, lin, amur, karaś.
Brzegi zbiornika są porośnięte trzcinami, więc nie ma mowy o przyjemnym zejściu do wody. Dla osób które koniecznie zechcą się wykąpać Krynki udostępniły otwarty basen tuż obok zalewu.

Nie można jednak przejść obok tego miejsca obojętnie, nawet jeśli nie jest się zapalonym wędkarzem. Zbiornik ten to niezwykle interesujący ekosystem łączący różne formy zwierzęce i roślinne.
Spacerując wokół zalewu można dostrzec łabędzie, kaczki krzyżówki, rybitwy, a przy odrobinie szczęścia czaple siwe.

Zalew w Korycinie

Zalew w Korycinie jest częścią Ośrodka Sportowo – Rekreacyjno – Turystycznego miejscowości. Ten niewielki zbiornik wodny jest stosunkowo młodym obiektem, oddanym do użytku we wrześniu 2002 r.
Zalew powstał na rzece Kumiałka i znajduje się przy trasie Białystok – Suwałki. Przejeżdżając przez Korycin wystarczy skręcić z krajowej 8 w prawo i z łatwością trafimy do opisywanej atrakcji.

Warto się tu zatrzymać, ponieważ ten niewielki akwen wodny jest bardzo ładnie zagospodarowany. Przed zalewem znajdziemy duży parking, gdzie bez problemu i opłat można zostawić auto. Zalew znajduje się po przeciwnej stronie i jest widoczny z parkingu.
Zbiornik wodny jest przystosowany do celów rekreacyjnych. Mimo, że nie jest zbyt duży warto zwrócić na niego uwagę ze względu na takie walory jak:  plażowe zejście do wody, boje wydzielające obszary bezpiecznej kąpieli dla dzieci oraz ławeczki i stoliki usytuowane wokół zalewu.
Pobyt w tym miejscu urozmaicają także takie obiekty jak: zjeżdżalnia dla dzieci, ogrodzone boisko do piłki nożnej, korty tenisowe, boisko do siatkówki i koszykówki z ogrodzeniem od strony rzeki.
Wszystko jest udostępnione mieszkańcom i turystom.  Dodatkową atrakcją jest możliwość zakupu smacznych, oryginalnych serów korycińskich.

Kundzin

Czysta woda, słońce, sympatyczni ludzie sprawią, że czas upłynie Ci naprawdę przyjemnie. To również dobre miejsce do wędkowania czy jazdy wyczynowej na quadzie.
Odwiedziliśmy ten obiekt z nasza kamerą i okazało się, że przez cały tydzień Kundzin cieszy się dużym zainteresowaniem plażowiczów, wędkarzy, nurków czy sportowców. Piękny krajobraz i lazurowa woda sprawia, że możemy się poczuć jak na zagranicznej wycieczce.
Miejsce to, najczęściej jest oblegane w gorące weekendy. Należy pamiętać o trudnym dojeździe do akwenów. Aby wybrać się nad zalew nie musimy ponosić żadnych kosztów, jednakże jest to teren prywatny w dużej części należącej do firmy Adampol.
Można śmiało powiedzieć, że jest to akwen "dziki'. Kąpiąc się tam należy zachować dużą ostrożność, ponieważ nie ma tam ratowników wodnych.

 
Źródło: www.atrakcjepodlasia.pl

opr./PM/

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.