• 1
  • 2
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.


 

sobota, 14 lipiec 2018 08:00

Spotkanie z kulturą romską i HeroRun już w ten weekend!

Spotkanie z kulturą romską czy udział w ekstremalnym biegu? Sprawdź gdzie udać się w ten weekend.

Już dziś w Szelmencie pierwszy bieg Hero Run.

W tym roku w ramach cyklu biegi odbędą się w dwóch, znanych i sprawdzonych przez fanów ekstremalnych wyzwań lokalizacjach. Po raz kolejny ekipa z Sokółki weźmie udział w ekstremalnym wyścigu.
W poprzednim roku drużyna z Sokółki nie stanęła na podium, ale mamy nadzieję, że w tym roku dopniemy swego i będziemy mieli okazje poczuć smak zwycięstwa.

Możecie wziąć udział w dwóch biegach – Hero Run Night (14.07) i Hero Run (15.07). Na trasie obu biegów oprócz morderczych podbiegów i naturalnych uwarunkowań terenu czekać będą na Was dziesiątki katorżniczych przeszkód skonstruowanych przez zespół inżynierów Hero Run.
Udział w biegu to przygoda wyzwalająca nieodkryte pokłady endorfiny. Prawdziwe sportowego wyzwanie i próba charakteru. Mimo iż bieg jest dość krótki, to z pewnością nie zalicza się do najłatwiejszych.
Opór będą stawiały żywioły – (ogień, woda, ziemia) i przeszkody, które potrafią zaskoczyć.

Natomiast w niedzielę od godziny 13:00 przed kinem "Sokół" w Sokółce obędzie się spotkanie z kulturą romską

Szykujemy mnóstwo atrakcji. Będą występy zespołów z muzyką romską i żydowską. Chcemy w ten sposób zainicjować festiwal takiej właśnie muzyki. Na chwilę obecną zgłosiły się zespoły z Białorusi. Czekamy też na grupy z Litwy.
Jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół Rada. Mer Grodna obiecał, że muzycy dadzą znakomity występ, na który już wszystkich zapraszam. Mam nadzieję, że pogoda dopisze. Proszę zabrać ze sobą dobre humory - mówi Ewa Kulikowska, burmistrz Sokółki.

Przed publicznością zaprezentują się Romowie z Podlasia jako soliści oraz grupy taneczne oraz wokalne z Polski i Białorusi - dodaje Wojciech Januszkiewicz, prezes stowarzyszenia „Dziedzictwo Kulturowe Igrył”.

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.