• 1
  • 2
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.


 

niedziela, 15 lipiec 2018 17:00

IX Międzynarodowy Kresowy Festiwal Szachowy [Zdjęcia]

Zdobyli cenne doświadczenie i ogranie z bardziej utytułowanymi szachistami.

Po raz dziewiąty Sokółka gościła szachistów z całej Polski, Białorusi (Mińsk, Grodno, Gomel, Bobrujsk) i Ukrainy (Lwów), którzy rywalizowali w sześciodniowym turnieju w grupie A, a trzy dni rywalizowano w grupie B i C.
W turniejach tych rywalizowało 84 zawodników, w tym 21 z LUKS Orient Sokółka. 03-07-2018 roku odbył się również turniej szachów błyskawicznych tzw blitz, w którym wystartowało 64 zawodników.
4 lipca 2018 roku miała miejsce symultana szachowa. Pięciokrotny mistrz Polski arcymistrz Tomasz Markowski pokonał wszystkich 24 śmiałków, który stanęli do rywalizacji w grze jednoczesnej.
Festiwal zorganizował Ludowy Uczniowski Klub Szachowy Orient Sokółka we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sokółce. Kierownictwo sprawował prezes klubu Wojciech Zajkowski, zaś sędzią głównym Prezes Podlaskiego Szachowego w Białymstoku Leszek Zega.
Zadanie było dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Zawody miały na celu: upowszechnianie sportu szachowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych; zapewnienie młodzieży pożytecznego wypoczynku podczas wakacji; promowanie zdrowego stylu życia; podnoszenie umiejętności szachowych i kwalifikacji zawodników; podwyższanie kategorii szachowych oraz zdobycie międzynarodowego rankingu FIDE; promocję walorów turystyczno-sportowych województwa podlaskiego; nawiązanie i umocnienie kontaktów sportowych z krajami ościennymi.
Najlepsi w grupie A i blitz otrzymali puchary, medale, statuetki i nagrody finansowe, natomiast w grupach B i C najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe. Każdy otrzymał pamiątkowy medal, dyplom i długopis, a zawodnicy z grupy A upominki od Urzędu Miasta i Gminy w Sokółce.
Był to ciężki turniej dla naszych zawodników, musieli rywalizować z wieloma wyżej rozstawionymi zawodnikami. Oby to się przełożyło się na dobre starty w kolejnych turniejach.
Pod koniec lipca ponad 20 zawodników naszego klubu weźmie po raz kolejny udział w 6-dniowych koloniach szachowych, a na początku sierpnia kilkoro weźmie udział w Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Od września planujemy kolejną rekrutację dzieci, do naszego klubu – serdecznie zapraszamy.

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.