• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

 

piątek, 20 lipiec 2018 08:00

POMYSŁ NA WEEKEND: park leśny w Poczopku [Filmy, zdjęcia]

Nadszedł wymarzony weekend, a Ty nadal nie masz planów? Sprawdź koniecznie naszą propozycję.

Poczopek to niewątpliwa atrakcja województwa podlaskiego, która jest kolejnym efektem pracy tak bardzo przez nas lubianego i wspominanego przy okazji Szlaku Ekumenicznego Nadleśnictwa w Krynkach.
Obiekt tajemniczo nazwany przez leśników „Silvarium” stanowi leśny park, po obszarze którego możemy swobodnie się poruszać.

Nasze zwiedzanie zaczynamy na parkingu zlokalizowanym przy samej drodze wojewódzkiej nr 676 (Białystok-Krynki). Parking jest bezpłatny, obszerny – przystosowany zarówno dla aut osobowych jak i autobusów. Tuż przy parkingu znajdziemy tablicę informacyjną z opisem Silvarium oraz mapą obiektu. Warto zapoznać się z nimi, by naszej uwadze nie umknęła żadna atrakcja turystyczna. Kierując się wzdłuż lasu podziwiamy piękną przyrodę, drewniane pomniki oraz punkty informacyjne zlokalizowane wśród drzew. Wychodząc z lasu naszym oczom ukazuje się przepiękna okolica, która stanowi samo centrum tego miejsca. To właśnie tu zlokalizowana jest największa liczba atrakcji Poczopka.

 Zobaczymy tutaj między innymi:
* liczne, malownicze mostki nad małą rzeczką i stawem,
* ciekawe rzeźby z drewna i kamienia,
* drewniane chatki,
* zegary słoneczne,
* Strigiforium (dom sów),
* Ptasią Chatę,
* Tropinkę – ścieżkę śladami leśnych mieszkańców,
* przepiękną aleję drzew, którą leśnicy nazwali „Alejką Feng Shui”.
* inne.

Bardzo ciekawą atrakcją Silvarium jest Park Megalitów czyli wędrujące skały. Jest to zbiór potężnych głazów narzutowych ułożonych w formie celtyckiego kręgu lub w inny ciekawy sposób.

Poczopek pełni funkcję przede wszystkim rekreacyjną, ale również edukacyjną. Znajdziemy tu bowiem dużą liczbę plansz informacyjnych, z których dowiemy się nieco o zamieszkujących okolice zwierzętach czy poznamy nazwę rosnącej przed nami rośliny.
Jednak same plansze to nie wszystko. Do dyspozycji turystów oddano również Galerię Na Skraju Puszczy, wewnątrz której można podziwiać zwierzęta, owady i rośliny których nie udało się zobaczyć podczas wędrówek po Puszczy Knyszyńskiej.
Walory edukacyjne tego miejsca szczególnie doceniają wycieczki szkolne i przedszkolne, które czasami można tutaj spotkać. Galeria jest czynna od 1 kwietnia do 31 października codziennie w godzinach 9.00-17.00.

Dla osób lubiących spacery, Poczopek oferuje Leśne Wędrownice. Są to wyznaczone ścieżki, poprowadzone w taki sposób, by pokazać najpiękniejsze zakątki otaczających nas lasów.
Oznaczenie tych tras jest przemyślane w taki sposób, by nikt z nas nie mógł się zgubić. Na taką wycieczkę możemy się wybrać również rowerami.

GODZINY ZWIEDZANIA

Park Silvarium w Poczopku jest czynny cały rok. Obiekt można zwiedzać od świtu do zmroku.
Galeria na Skraju Puszcz jest czynna od 1 kwietnia do 31 października codziennie w godzinach 9.00-17.00. Poniedziałki nieczynne. Informacje szczegółowe dotyczące GALERII I SILVARIUM udzielane są w godz. 7.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku pod nr telefonu: 85 7229658; 533391059

CENNIK
Zwiedzanie plenerowej części obiektu jest bezpłatne.

PARKING
Parking tuż przy obiekcie jest bezpłatny. Przewiduje miejsca dla autokarów, aut osobowych oraz stacje rowerowe.

Poczopek jest też atrakcyjnym miejscem pod względem uroczystości tam organizowanych np. co roku obchodzone jest tam Święto Brzozy i Nocne Misteria Leśne. 
Poniżej przedstawiamy nasze relacje z tych imprez.


Źródło: atrakcjepodlasia.pl

opr./PM//TV/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.