×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.
czwartek, 19 lipiec 2018 10:00

Passa zwycięstw Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Sokółki [Zdjęcia]

Pomimo krótkiego, jak na orkiestry, okresu działalności oraz młodego wieku grających, są oceniani na poziomie najlepszych orkiestr w Polsce.

Przełom wiosny i lata jest dla orkiestr dętych bardzo pracowitym okresem – właśnie wtedy możemy je najczęściej podziwiać. Jednak to, co widzimy, jest efektem miesięcy przygotowań i wielu prób i wyrzeczeń.
Tak też jest w przypadku sokólskiej młodzieży. Występy, które możemy podziwiać, są tylko wierzchołkiem góry lodowej, pod którą kryje się ciężka praca, zarówno indywidualna, jak i w grupie oraz setki razy przepracowane utwory.
Wiedzą o tym tylko orkiestranci, ich instruktorzy oraz rodzice, którzy są najwierniejszymi fanami, choć wiele pierwszych tygodni z instrumentami nie należało do najprzyjemniejszych chwil w ich życiu. Mimo świetnych występów często zostaje niedosyt, dzięki któremu młodzi ludzie dążą do perfekcji.

Pierwszym ich sukcesem było zajęcie III miejsca na VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w nadmorskich Rowach.
Było uwieńczeniem wielu trudów oraz wynagrodzeniem pracy, a zarazem dało pewność siebie i motywację do dalszej gry.
Dzięki temu już rok później, w tej samej miejscowości, sięgnęli po srebro – apetyt na zwycięstwa wzrósł jeszcze bardziej. 10 czerwca 2018 r. orkiestra zajęła I miejsce na XXI Mazowieckim Festiwalu Orkiestr Dętych w Warszawie. Radości i pochwałom nie było końca. Wrócili do domu zmęczeni, ale dumni z siebie.
Passa zwycięstw jednak nie skończyła się, ponieważ siedem dni później, tj. 17 czerwca 2018 r., znów stanęli na podium, zdobywając srebro na II Tłuszczańskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych.

Wiele występów sokólskiej orkiestry nie obyłoby się bez obecności wspaniałych mażoretek, które również mają na swoim koncie pierwsze wygrane ze złotymi medalami.
Ich choreografie uświetniają wiele występów, zarówno podczas gry na estradzie, jak i w przemarszach. Gra w orkiestrze wiąże się z ciężką pracą, godzinami spędzonymi z instrumentem, zarówno w domu, jak i na próbach oraz z wieloma wyrzeczeniami.
Jednak, skoro jest to tak duży obowiązek, dlaczego jest tak liczna grupa grających osób? Początki są najgorsze, ponieważ wtedy potrzebna jest samodyscyplina, by nie zniechęcić się, gdy nasza gra mocno odbiega od ideału.
Właśnie wtedy rezygnuje najwięcej osób, na szczęście nie wszyscy. Zostają ci najwytrwalsi, to właśnie dla nich granie staje się życiową pasją i hobby. Młodzi muzycy dorastają i często zmieniają miejsca zamieszkania w celu dalszej edukacji, duża część z nich nadal wraca, by być na próbie.
Orkiestra to ludzie z jedną pasją, przyjaźnie, wspólne zwycięstwa oraz niejednokrotnie miłości.
To jest coś więcej niż wspólna gra, to jest coś, bez czego ci ludzie nie wyobrażają sobie dnia. Gra na instrumencie jest czymś, czego nie da się opisać słowami, tego trzeba samemu spróbować.
Drzwi są szeroko otwarte i każdy może przyjść i spróbować.

Zapraszamy na próby. Kontakt do kapelmistrza, pana Leszka Szymczukiewicza: tel. 889028285.

Źródło: sokolka.pl

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv