• 1
  • 2


 

piątek, 20 lipiec 2018 14:00

Mieszkańcy wspólnie tworzą wizytówkę swego miasta [Zdjęcia]

Pierwszy etap za nimi. Efekt swojej pracy będą mogli podziwiać na początku sierpnia.

Klub Współczesnej Kobiety oraz Gminny Ośrodek Animacji Kultury i Rekreacji w Szudziałowie stworzyli razem wizytówkę Szudziałowa.

Na skarpie przy GOAKiR mieszkańcy zasadzili bylinowe rabaty przedstawiające nazwę ich miejscowości. Przez organizatorów zostały zapewnione wszystkie materiały i sprzęty potrzebne do pracy łącznie z koparką.

Cały projekt składa się z trzech etapów. Pierwszy polegał właśnie na zasadzeniu krzewów i przygotowania terenu do dalszych prac. Wizytówka, która właśnie powstaje, nie jest zakończona. Odbędą się jeszcze dwa spotkania, na których mieszkańcy podejmą decyzję, jakim surowcem przykryją czarną folię i uporządkują cały teren. Zakończenie prac jest przewidziane na 15 sierpnia.

Drugi etap obejmuje warsztaty eko-edukacyjne. W czterech cyklach dzieci i młodzież z Szudziałowa będą miały okazję nauczyć się wykonywać samodzielnie dekoracji z drewna, szkła, drutu czy kamienia. W planach jest również robienie lampionów. Powstałe rzeczy będą mogły wyeksponować na własnych ogródkach czy balkonach.

Trzeci etap to Piknik Promocyjny, na który zostaną zaproszeni wszyscy mieszkańcy gminy Szudziałowo. Wstępnie termin jest ustalony na 8 sierpnia 2018 r. Na wspólnym ognisku wszyscy będą mogli podziwiać efekt swojej pracy nad wizytówką swojego miasta.

Projekt został dofinansowany ze środków Programu: Działaj Lokalnie” Polsko-Ameerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka działaj Lokalnie-Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny".


Zdjęcia dzięki uprzejmości GOAKiR Szudziałowo

/WŻ/

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.