• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

  


 

poniedziałek, 23 lipiec 2018 12:00

Awanse, odznaczenia i odznaki dla sokólskich policjantów [Zdjęcia]

Jedna osoba została odznaczona Złotą Odznaką Honorową nadaną decyzją Kapituły NSZZP.

Dzień 24 lipca jest oficjalną datą obchodu Święta Policji - przypada w rocznicę powołania w 1919r polskiej Policji Państwowej. Z tej okazji odbywają się mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wręczane są odznaczenia i wyróżnienia.

W piątek, w Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce odbył się apel, podczas którego policjantom zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Dodatkowo, szczególnie zasłużeni i wyróżnieni funkcjonariusze otrzymali inne odznaczenia i odznaki.

Dwie osoby zostały przedterminowo mianowane na wyższe stopnie służbowe – to wyróżnienie przyznawane jest m.in. za zaangażowanie w wykonywaniu zadań służbowych, profesjonalizm, nieliczenie się z ustawowym czasem służby oraz w związku z osiągniętymi rezultatami podczas codziennego wykonywania obowiązków służbowych.

W korpusie aspiranckim zostało mianowanych łącznie 15 funkcjonariuszy.
W korpusie podoficerów zostało mianowanych 21 policjantów. W korpusie szeregowych Policji awansowało 6 policjantów. Jedna osoba z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce awansowała w korpusie oficerów młodszych Policji.
Dodatkowo, decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych dwóch policjantów zostało mianowanych odznaką „Zasłużony Policjant” (złotą i brązową) w uznaniu szczególnych zasług ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego. Odznaczenia odebrane zostaną podczas Wojewódzkich obchodów Święta Policji w Białymstoku.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, za wzorowe wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, jeden policjant został odznaczony Medalem Srebrnym za długoletnią służbę.

W trakcie apelu również 12 osób zostało wyróżnionych Medalem XXV-lecia NSZZ Policjantów za godne reprezentowanie i duży wkład pracy na rzecz Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy KPP w Sokółce.

Źródło: KPP Sokółka

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv