×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.
niedziela, 29 lipiec 2018 08:00

Plecaki będą lżejsze, a matematyka przed południem

Będą nowe szafki, dłuższe przerwy a matematyka w planie znajdzie się nie później niż na 6 lekcji.

W nowej wersji rozporządzenia ma znaleźć się obowiązek uwzględnienia w planie zajęć wymagających intensywnego wysiłku umysłowego nie później niż na szóstej godzinie zajęć w danym dniu.

Od września szkoła będzie miała obowiązek zapewnienia uczniom szafek na podręczniki, przerwa będzie musiała trwać co najmniej 10 minut, a matematyka w planie znajdzie się nie później niż na 6 lekcji.

Takie zmiany już od września tego roku chce wprowadzić Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W projekcie rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny jednoznacznie określono obowiązek dyrektora szkoły w zakresie zapewnienia uczniom miejsca na pozostawienie podręczników i przyborów szkolnych.
„Rozwiązanie to powinno spowodować skuteczniejsze egzekwowanie prawa ucznia i ograniczyć problemy z nadmiernym obciążeniem” – podkreśla MEN.

Resort edukacji wprowadza też minimalny czas trwania przerw - co najmniej 10 minut; mają one być także dostosowane do potrzeb uczniów.

„Dyrektor szkoły w tej kwestii będzie obowiązany zasięgnąć opinii rady rodziców i samorządu uczniowskiego, gdyż długość przerw powinna być racjonalnie dostosowana do potrzeb społeczności szkolnej, np. umożliwiać spożycie drugiego śniadania i obiadu” – wskazuje MEN.

Źródło: wrota podlasia

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv