• 1


 

piątek, 13 luty 2015 17:13

LGD Szlak Tatarski podsumował swoją dotychczasową działalność [Zdjęcia]

Głównym celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich i miejsko- wiejskich. Dziś w „Domu Pielgrzyma” w Bohonikach odbyło się spotkanie podsumowujące dotychczasowe osiągnięcia. Zaprezentowano również perspektywy dalszych działań.

Terenem działania Stowarzyszenia jest obszar gmin: Sokółka, Szudziałowo, Krynki, Kuźnica i Sidra. LGD Szlak Tatarski ma na celu m.in.: podtrzymywanie tradycji, rozwoju świadomości obywatelskiej i kulturowej, wspomaganie rozwoju gospodarczego, w tym rozwoju przedsiębiorczości, wspomaganie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnej.

Na spotkaniu obecni byli m.in. Starosta Sokólski Piotr Rećko, radni Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Sokółce, pracownicy LGD, sołtysi ze Stanisławem Małachwiejem Prezesem Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podlaskiego na czele, poseł Krzysztof Jurgiel.

Spotkanie poprowadził Prezes LGD Szlak Tatarski, Piotr Bujwicki. W ramach Programu Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Stowarzyszenie prowadziło działania w obszarach: małych projektów, odnowy i rozwoju wsi, tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw czy różnicowania w kierunku działalności nierolniczej.

Remont cerkwi w Starej Grzybowszczyźnie, wykonanie obiektów sportowo-rekreacyjnych w Geniuszach, plac zabaw w Igryłach, remont dachu świetlicy przy remizie strażackiej w Krynkach, modernizacja klubu bilardowego LP, projekty w gospodarstwach agroturystycznych, Warsztaty Kultury Tatarskiej czy wydanie książki pt. „Historia krzyżami i kapliczkami przydrożnymi zapisana” – to tylko niektóre z projektów zrealizowanych dzięki LGD Szlak Tatarski.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.