poniedziałek, 16 luty 2015 08:40

Bokserski weekend w Sokółce [Wyniki]

14-15 lutego 2015 r. w hali sportowo-rekreacyjnej Zespołu Szkół w Sokółce odbyły się Mistrzostwa Okręgu Województwa Podlaskiego oraz Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów w boksie o puchar Starosty Sokólskiego.

Na stronie Starostwa, czytamy:

W zawodach udział wzięło 66 zawodników z 9 klubów bokserskich pod wodzą swoich wyśmienitych trenerów: Hetman Białystok – trener Stanisław Wąsowski, OSiR Suwałki – trener Paweł Pasiak, Tiger Łomża – trener Zbigniew Maliszewski, Boxing Produktion – trener Dariusz Snarski, Golden Boxing Gym – trener Andrzej Liczik,
Sztorm Augustów – trener Piotr Rułkowski, Cristal Białystok – trenerzy Piotr Jankowski I Dariusz Kochanowski, Unia Hajnówka – trener Dariusz Pieśluk,
Boxing Sokółka – trener Tomasz Potapczyk.

W sobotę odbyły się pierwsze badania lekarskie, ważenia oraz losowanie zawodników w poszczególnych kategoriach. Nad przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie w obsadzie: Stanisław Zadykowicz, Paweł Rafałowski i Sławomir Lisowski.

Tego dnia kibice mogli obejrzeć 14 emocjonujących pojedynków bokserskich w dziewięciu kategoriach wagowych.
W niedzielę stoczono łącznie 17 walk bokserskich. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszego klubu Boxing Sokółka pod wodzą Tomasza Potapczyka. Z 8 zawodników boksujących tego dnia 4 zwyciężyło swoje walki. Najlepszą walką Mistrzostw był pojedynek w kategorii wagowej 64 kg pomiędzy zawodnikiem klubu Heman Białystok Oskarem Łazewskim a zawodnikiem klubu Boxing Sokółka Patrykiem Bułatewiczem. Patryk wygrał swoja walkę 0:3. Był to pojedynek na bardzo wysokim poziomie, co docenili sędziowie i przyznali Patrykowi tytuł najlepszego zawodnika Mistrzostw w kategorii Junior. Dobrze zaprezentował się również Karol Woronowicz, który zwyciężył swoją walkę z Szymonem Kamińskim z klubu OSiR Suwałki w kategorii wagowej 69 kg.

Podczas Mistrzostw w ringu rękawice skrzyżowali (imiona i nazwiska zawodników, które zostały pogrubione oznaczają zwycięzcę pojedynku):
W kategorii wagowej 54 kg (KADETKI)
Izabela Rembowska (Boxing Sokółka) vs Emilia Wojdołowicz (Boxing Sokółka)
W kategorii wagowej 57 kg (KADETKI)
Patrycja Borys (Hetman Białystok) vs Nikola Krysińska ( OSiR Suwałki)
W kategorii wagowej 80 kg (KADETKI)
Klaudia Daniłowicz (OSiR Suwałki) vs Dominika Truszkowska (OSiR Suwałki)
W kategorii wagowej 46 kg (KADECI)
Karol Kulikowski ( Tiger Łomża) vs Daniel Pogorzelski (Boxing Produktion)
W kategorii wagowej 54 kg (KADECI)
Dawid Andruszkiewicz (Boxing Sokółka) vs Adrian Oleskiej (Tiger Łomża)
W kategorii wagowej 57 kg (KADECI)
Kamil Bućko (Golden Boxing Gym) vs Eryk Pawczyński (Tiger Łomża)
W kategorii wagowej 66 kg (KADECI)
Patryk Małachwiej (Hetman Białystok) vs Piotr Wielgat (sztorm Augustów)
W kategorii wagowej 70 kg (KADECI)
Błażej Wierzchowski (OSiR Suwałki) vs Mateusz Ramatowski (Hetman Białystok)
W kategorii wagowej 54 kg (JUNIORKI)
Nikoletia Gołubowska (Cristal Białystok) vs Ewelina Cieśluk (Hetman Białystok)
W kategorii wagowej 75 kg (JUNIORKI)
Karolina Jurczenia (Boxing Sokółka) vs Aneta Gojko (Boxing Sokółka)
W kategorii wagowej 60 kg (JUNIOR)
Radosław Surmacewicz (Hetman Białystok) vs Piotr Leszczyński (Hetman Białystok)
Oskar Łazewski (Hetman Białystok) vs Patryk Bułatewicz (Boxing Sokółka)
W kategorii wagowej 69 kg (JUNIOR)
Szymon Kamiński (OSiR Suwałki) vs Karol Woronowicz (Boxing Sokółka)
W kategorii wagowej 81 A kg (JUNIOR)
Piotr Arnista (Tiger Łomża) vs Damian Taudul (Boxing Sokółka)
W kategorii wagowej 81B kg (JUNIOR)
Patryk Kirejczyk (Hetman Białystok) vs Michał Śledziewski (Hetman Białystok)
W kategorii wagowej 91 kg (JUNIOR)
Dawid Witosławski (Cristal Białystok) vs Piotr Jarosław Sawicki (Unia Hajnówka)
W kategorii wagowej +91 kg (JUNIOR)
Artur Gawecki (Cristal Białystok) vs Karol Krupienik (Hetman Białystok)

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale i dyplomy. W klasyfikacji klubów pierwsze miejsce zajął klub Hetman Białystok, drugie miejsce UKS Boxing Sokółka a trzecie klub Tiger Łomża. Podczas turnieju wręczono puchary dla najlepszego zawodnika i zawodniczki poszczególnych kategorii. Najlepszą zawodniczką w kategorii: Juniorka została Aneta Gojko, w kategorii Kadetki Patrycja Borys. Najlepsi zawodnicy w kategorii: Młodzik – Kamil Jurczyk, Junior – Patryk Bułatewicz oraz w kategorii Kadeci – Eryk Pawczyński.