• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.


 

sobota, 11 sierpień 2018 08:00

Pomysł na weekend: Wioska Indiańska Puszczykówka

Nadszedł wymarzony weekend, a Ty nadal nie masz planów? Sprawdź koniecznie naszą propozycję.

Wioska Indiańska Puszczykówka to urocze siedlisko położone za Suchowolą, niedaleko wsi Okopy (miejsca narodzin księdza Jerzego Popiełuszki), powstałej w XVI wieku w czasie zasiedlania Puszczy Nowodworskiej. Nazwa siedliska wzięła się od puszczyka, który jak powiedział poprzedni właściciel "jest zameldowany na stałe w stodole".

Puszczykówkę polecamy wszystkim, którzy chcą odetchnąć świeżym powietrzem, zatrzymać się na chwilę, popatrzeć w gwiazdy, rozkoszować się przyrodą, spróbować wiejskiego jedzenia, rozpalić ognisko, zorganizować ciekawie czas dla dzieci.

Wioska Indiańska przyjmuje nie tylko indywidualnych gości, ale także dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli. Dla nich przygotowano program, który poprzez gry i zabawy pozwala na zapoznanie się z kulturą Indian i kowboi.

Ponadto miejsce to oferuje agroturystykę, noclegi w tipi, jazdę konną, urodziny dla małych jubilatów, a nawet mini zoo, w którym możemy zobaczyć zwierzęta takie jak: króliki, skunsky, konie, bociany, koty, psy i kozy. W Wiosce Indiańskiej funkcjonuje także sklepik z pamiątkami i przetworami własnej roboty.

Dla turystów indywidualnych proponują program 1-1,5 godzinny, a w nim:
- oprowadzenie po Wiosce Indiańskiej i mini zoo z przewodnikiem,
- zwiedzanie muzeum Indian,
- zwiedzanie indiańskiego cmentarza,
- zapoznanie z elementami kultury indiańskiej.

Przedszkolaków zapraszają na 2 lub 3 godzinny program, a dla szkół podstawowych i starszych program 2,5;4 lub 6 godzinny, który zawiera m.in. przejażdżkę konną, zwiedzanie Wioski Indiańskiej, muzeum i mini zoo, malowanie twarzy, wyścigi węży, łowienie ryb, strzelanie z łuku i wiatrówki, konkursy plastyczne, przeciąganie liny, ognisko, indiański tor przeszkód i inne atrakcje.

Źródło: atrakcjepodlasia.pl

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.