• 1
  • 2
  • 3

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
czwartek, 09 sierpień 2018 12:30

Udana inicjatywa społeczna w Janowie [Zdjęcia]

Za pieniądze z funduszu sołeckiego kupili nowe znaki i tabliczki do każdej posesji. 

Fundusze na nowe oznakowanie w Janowie pochodziły z funduszu sołeckiego przydzielonego dwa lata temu. Sołtys Andrzej B. wraz z mieszkańcami zdecydowali przeznaczyć kwotę około 18 000 zł na nowe oznakowania ulic i tabliczki do każdej posesję.

"Niestety od dwóch lat Rada Gminy w Janowie wstrzymuje fundusz sołecki i inicjatywy społeczne nie są już możliwe" mówi Sołtys Andrzej B. 

Fundusz sołecki stanowią środki wyodrębnione z budżetu gminy, zagwarantowane na realizację przedsięwzięć służących poprawie życia mieszkańców. 

Decyzję o wyodrębnienie w budżecie gminy funduszu sołeckiego podejmuje rada gminy specjalną uchwałą (uchwała taka musi być podjęta do 31 marca roku poprzedzającego rok, w którym fundusz sołecki ma zostać wyodrębniony w budżecie). Wyodrębnienie funduszu sołeckiego nie jest obligatoryjne - rada gminy może więc odrzucić wniosek w tej sprawie. Wniosek o utworzenie funduszu sołeckiego mogą zgłosić na forum rady gminy radni lub wójt gminy.

Jeśli rada gminy zdecydowała się na utworzenie funduszu sołeckiego, wówczas mieszkańcy sołectwa znajdującego się na terenie gminy mogą do 30 września roku poprzedzającego rok, w którym sołectwo chce otrzymać pieniądze, złożyć wniosek o środki z funduszu. Wniosek taki może zostać uchwalony na specjalnie zwołanym zebraniu wiejskim z inicjatywy sołtysa, rady sołeckiej lub co najmniej 15 pełnoletnich mieszkańców sołectwa. We wniosku należy wskazać cel na jaki mają zostać przeznaczone środki z funduszu sołeckiego (realizacja takiego celu musi zostać uzasadniona) oraz koszt realizacji planowanego przedsięwzięcia.

 

źródło: gazetaprawna.pl

/WŻ, PD/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.