• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.


 

wtorek, 14 sierpień 2018 16:00

Koncert Niepodległości już jutro w Kruszynianach [Plakat]

Koncert dedykowany jest cudzoziemcom oraz mniejszościom narodowym i religijnym zasłużonym dla Rzeczypospolitej.

15 sierpnia 2018 roku w Kruszynianach, w dniu święta Wojska Polskiego, odbędzie się specjalna edycja Koncertu Niepodległości zatytułowana „Za Naszą i Waszą Wolność”. 
Obchodzący w tym roku swoje 10-lecie Koncert Niepodległości to cykliczne wydarzenie muzyczne, a także nazwa wykonującej go formacji muzyków sesyjnych.

Koncert Niepodległości rozpocznie się o godz. 19:00 w Kruszynianach na terenie Centrum Edukacji i Kultury Muzułmańskiej Tatarów Polskich.

Fundacja Dziedzictwa Rzeczypospolitej wraz z Muzułmańską Gminą Wyznaniową, w Kruszynianach organizuje edycję specjalną Koncertu Niepodległości – Polish Independence Concert: „Za Naszą Wolność i Waszą”.
Organizatorzy zapowiadają: „Opowiemy o mniejszościach i cudzoziemcach, którzy ramię w ramię z Polakami walczyli o naszą niepodległość”, a za tym o polskich Tatarach, Ormianach, Holendrach, Szkotach, Grekach, Anglikach, Australijczykach, Włochach, Węgrach i Wołochach, Czechach i Słowakach, Pieczyngach i Normanach, Białorusinach i Rusinach, Litwinach, Łotyszach czy Estończykach.
Opowiedziana zostanie m.in. historia czarnoskórego powstańca warszawskiego i półkrwi Indianina z Armii Krajowej. Wspomniani zostaną wyznawcy religii Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
Odkryte mają być zaskakujące losy Rosjan i Niemców, którzy w wojnach opowiedzieli się po stronie Polski, stając do walki przeciw „swoim”.

Gośćmi specjalnymi koncertu będą: naczelny rabin Polski Michael Schudrich oraz imam polskich Tatarów Janusz Aleksandrowicz.
Historyczną narrację przeplataną poezją Adama Mickiewicza i Kazimierza Przerwy-Tetmajera poprowadzi polski aktor holenderskiego pochodzenia Redbad Klynstra-Komarnicki.

Źródło: koncertniepodleglosci.pl

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv