×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.
wtorek, 21 sierpień 2018 10:00

„Kręci Mnie Bezpieczeństwo" nad zalewem w Sokółce [Zdjęcia]

Dzieci miały okazję nabyć wiedzę na temat ratownictwa wodnego oraz kwestie związane z bezpieczeństwem nad wodą.

Wczoraj nad zalewem w Sokółce odbyło się spotkanie z dziećmi uczestniczącymi w czwartej edycji półkolonii „Wakacje w Mieście” zorganizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce.

Po godzinie 10 na plaży miejskiej w Sokółce strażacy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Sokółce w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przeprowadzili pogadankę z zakresu bezpiecznego korzystania z kąpielisk i zaprezentowali techniki  działań z zakresu ratownictwa wodnego.

Strażacy podczas pogadanki poinstruowali dzieci jak zachować się w obliczu niebezpieczeństwa i jak używać numerów alarmowych.
Kolejnym punktem spotkania były pokazy ratowania osób tonących przy użyciu sprzętu dostępnego na kąpieliskach, ewakuacji osób poszkodowanych na brzeg oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedyczej.
Następnie zaprezentowano i omówiono uczestnikom spotkania sprzęt znajdujący się na wyposażeniu wozów bojowych, zapoznano dzieci ze specyfiką pracy strażaka, jego rolą w systemie bezpieczeństwa oraz profilaktyką w zakresie bezpieczeństwa pożarowego w życiu codziennym.
Nie lada atrakcją w upalny dzień okazała się rozstawiona przez strażaków kurtyna wodna.

W spotkaniu uczestniczyło około 45 dzieci wraz z opiekunami.

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv