• 1
  • 2
  • 3
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
środa, 22 sierpień 2018 12:00

„Lataj z mistrzem świata" w Korycinie

Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję zobaczyć miasto z lotu ptaka.

Już w niedzielę, 26 sierpnia podczas festiwalu "Dziedzictwa kulturowego" w Korycinie odbędą się pokazy i loty na paralotniach z udziałem dwukrotnego mistrza świata - Tomasza Kudaszewicza, członkiem Kadry Narodowej.
Wydarzenie będzie miało miejsce w godzinach 13:30 - 19:00.
Więcej informacji oraz cały program imprezy znajdziesz klikając Tutaj.

Tomasz Kudaszewicz to białostoczanin, który jako jeden z pierwszych mieszkańców stolicy Podlasia ujarzmił ten ekstremalny sport i zaraża nim kolejnych ludzi.
Jest też kadrowiczem polskiej drużyny, która szykuje się do kolejnych mistrzostw świata w Słowenii w sierpniu 2018 roku.
Prowadzi też szkołę latania DRAGON w której możemy od podstaw poznać tajemnice lotów na paralotni. Możemy też skorzystać z "turystycznych" lotów widokowych w tandemie.

Paralotnia przypomina wyglądem i budową spadochron sterowany, a to dlatego, że w czasie ewolucji powstała właśnie z niego. Jednak od tamtej pory wiele się zmieniło.
Dzisiejsze paralotnie mogą latać podobnie jak szybowce, w ciszy bez pomocy silnika wykorzystując siły natury.

Opadanie takiej paralotni w swobodnym locie wynosi ok. 1,5 m/s,  prędkości wahają się w przedziale od 30 do 70 km/h, a lądowania - to finezja przeważnie zamyka się w kilku krokach i stoimy. Aby wystartować wystarczy kawałek górki, lub wyciągarka, która za pomocą liny podobnie jak latawiec wyniesie nas w górę. Taki sposób jest wykorzystywany do szkolenia podstawowego nowych adeptów sztuki latania na paralotni.

Dodatkowo do paralotni możemy dołożyć  silnik plecakowy, który za pomocą śmigła wytwarza odpowiedni ciąg - siłę pchającą, która pozwala się wznosić lub utrzymywać przez długi czas poziomy tor lotu, a zatem otwierają się nowe możliwości latania i  zabawy w przeloty na małych wysokościach co przysparza wspaniałych wrażeń, a widoki zapierają dech w piersi. Start i lądowanie wykonujemy na własnych nogach.
Do tej samej paralotni możemy podpiąć dodatkowe udogodnienia. Kolejną odmiana jest wózek, czyli zespół napędowy wyposażony w koła, przeważnie trzy - nazywany trajką.
Daje to ogromne możliwości dużo wygody jak również otwiera drogę do latania osobom niepełnosprawnym.
Co ciekawe każda z tych odmian może występować w wersji dwu osobowej czyli pilot i pasażer - nazywanej tandemem.

Źródło: korycin.pl, paralotnie.bialystok.pl
Zdjęcie: paralotnie.bialystok.pl

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.