• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.


 

czwartek, 23 sierpień 2018 14:00

XX Letnia Akademia Wiedzy o Tatarach już w ten weekend [Plakat]

Zobaczą pokaz strzelectwa, zwiedzą Meczet i Muzeum Ziemi Sokólskiej.

„Tatarzy dla Niepodległej” to temat dwudziestej Letniej Akademii Wiedzy o Tatarach. Podczas międzynarodowej konferencji, zorganizowanej z okazji jubileuszu przedsięwzięcia oraz stulecia odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości, naukowcy z Polski i zagranicy podzielą się swoją wiedzą o życiu mieszkającej tu społeczności tatarskiej i jej roli w tworzeniu wolnego państwa. Uroczyste otwarcie konferencji – 25 sierpnia, w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej.

Letnia Akademia Wiedzy o Tatarach to przedsięwzięcie, które organizuje Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej. Miejscem tych spotkań jest zwykle Sokółka i tam właśnie obradować będą uczestnicy i goście międzynarodowej konferencji „Tatarzy w Niepodległej” w niedzielę, 26 sierpnia. Pierwszy dzień spędzą w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej.

Naukowcy z Polski, Białorusi, Ukrainy i Rosji będą rozmawiać o życiu mniejszości tatarskiej w odrodzonym państwie Polskim i jej roli w odzyskaniu niepodległości.
Przedstawią wyniki badań nad tą społecznością w polskiej, białoruskiej i litewskiej historiografii. Opowiedzą o wojskowości Tatarów, ich udziale w drugiej wojnie światowej, relacjach z państwem polskim w XX i XXI wieku.

Dodatkowo od godz. 10:00 w parku przed kinem "Sokół" odbędzie się pokaz strzelectwa z łuku oraz zapoznanie z historią łucznictwa.

Więcej informacji oraz cały program imprezy na plakacie.Zapraszamy również do obejrzenia naszej poprzedniej relacji z Letniej Akademii o Tatarach, która odbyła się w Bohonikach.

Źródło: skansen.bialystok.pl

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv