• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.


 

piątek, 24 sierpień 2018 14:00

WEEKEND: Sprawdź co ciekawego wydarzy się w naszym powiecie

Przed nami weekend pełen atrakcji. Sprawdź na jakie wydarzenie warto się wybrać.

piątek, 24 sierpnia

* godz. 20:30 pod sokólskim kinem "Sokół" odbędzie się ostatnie już w tym lecie kino plenerowe. Na ekranie ukaże się francuska komedia "Facet na miarę".
Więcej informacji tutaj.

sobota, 25 sierpnia

* godz. 11:00 Sudovia Szudziałowo rozegra mecz przed własną widownią z Jastrzębiem Knyszyn.

* godz. 14:00 w Wojnowcach na terenie starej szkoły odbywać się będzie Zakończenie lata. W programie są m.in. przejażdżki konno, bryczką oraz wozem konnym, wystawa fotografii wielkoformatowej oraz Mistrzostwa Rolników "Farmer Truck".
Wieczór umilą gwiazdy wieczoru, czyli zespoły disco polo takie jak Imperium i AS. Część muzyczna rozpocznie się o godz. 19:30. Goście będą mieli też okazję spróbować różnych regionalnych przekąsek, ciast oraz zasmakowania kuchni wojskowej. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, którym przygotowane będą stoiska z lodami, watą cukrową i zabawkami. Ich uwagę na pewno przykuje też dmuchany park zabawek.
Więcej informacji tutaj.

* godz. 15:00 w Korycinie na terenie "Parku Kulutrowego - Milewszyzna" odbędzie się uroczyste uruchomienie wiatraka - jednej z głównych atrakcji powstającego właśnie parku kulturowego. Wydarzenie to towarzyszy festiwalowi Dziedzictwa Kulturowego. Tego dnia w programie jest również prezentacja produkcji sera korycińskiego oraz jubileuszowy konkurs ręcznego dojenia krów o Puchar Wójta Gminy Korycin.
Więcej informacji tutaj.

* godz. 17:00 rozegra się mecz 1 kolejki A klasy piłki nożnej seniorów. Pogranicze Kuźnica zmierzy się z drużyną KS Grabówka na stadionie w Kuźnicy. 

* godz. 18:30 rozpocznie się "Noc Kopnej Góry". Jak zachęcają organizatorzy: - Wrócimy pamięcią do czasów walk o Niepodległą na przykładzie jednego miejsca – Kopnej Góry.
Wydarzenie otworzy koncert pieśni patriotycznych pieśniarza Andrzeja Kołakowskiego nad dużym stawem w Arboretum. O 20:00 zostanie przedstawiona opowieść i rekonstrukcja historyczna z udziałem widowni oraz wędrówka po Arboretum w poszukiwaniu "Cieni Przeszłości". Na koniec ok. godziny 22:00 będzie można najeść się bigosem i wygrzać przy ognisku.
Więcej informacji tutaj.

niedziela, 26 sierpnia

* godz. 10:00 start 4. Rajdu Jasionowa pod LOLĄ. Pół godziny później wyruszą do Jasionowa przez Nowy Lipsk by tam o godz. 12:00 brać udział w Mszy Świętej. Po Mszy pojadą do Lipska na ognisko z prowiantem zapewnionym przez organizatora imprezy. Wydarzenie to upamiętnia ofiary wsi Jasionowo przeprowadzonej przez wojska niemieckie w odwecie za pomoc udzielaną partyzantom Armii Krajowej.
Więcej informacji tutaj.

* godz. 10:00 na boisku Orlik w Różanymstoku odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej, w którym każdy uczestnik turniej będzie mógł pomóc Olkowi w walce z chorobą. Olek ma półtora roku i cierpi na padaczkę lekooporną i zespół Westa. Bez naszej pomocy ma nikłe szanse choćby na ułamek normalnego życia.
Więcej informacji tutaj.

* godz. 11:00 nad zalewem w Korycinie odbędą się rozgrywki o Puchar Podlasia w piłce błotnej. W rozgrywkach wezmą udział drużyny męskie jak i damskie. Łącznie w błotnych starciach weźmie udział 12 drużyn.Piłka błotna to niepowtarzalny sport, propagujący zdrowy styl życia, integrację poprzez świetną zabawę, a także promujący niepowtarzane widoki, tradycje i klimat naszego województwa, gościnność i otwartość mieszkańców, z których słynie Gmina Korycin.
Wydarzenie to towarzyszy festiwalowi "Dziedzictwa Kulturowego", na którym jak zawsze czeka nas mnóstwo atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
Więcej informacji tutaj.

* w godz. 13:30-19:00 podczas festiwalu "Dziedzictwa kulturowego" w Korycinie odbędą się pokazy i loty na paralotniach z udziałem dwukrotnego mistrza świata - Tomasza Kudaszewicza, członkiem Kadry Narodowej. Tomasz Kudaszewicz to białostoczanin, który jako jeden z pierwszych mieszkańców stolicy Podlasia ujarzmił ten ekstremalny sport i zaraża nim kolejnych ludzi. Jest też kadrowiczem polskiej drużyny, która szykuje się do kolejnych mistrzostw świata w Słowenii w sierpniu 2018 roku. Prowadzi też szkołę latania DRAGON w której możemy od podstaw poznać tajemnice lotów na paralotni. Możemy też skorzystać z "turystycznych" lotów widokowych w tandemie.
Więcej informacji tutaj.

* godz. 12:00 w Majewie odbędzie się Odpustowy Festyn Parafialny. Wydarzenie to rozpocznie się Mszą Świętą Odpustową, a następnie na uczestników czeka wiele atrakcji takich jak: dmuchany plac zabaw, zjeżdżalnia, chodzące maskotki pandy oraz król Julian, kącik plastyczny, pokaz wielkich baniek mydlanych, malowanie twarzy i wiele innych. Dodatkowo jako poczęstunek dla każdego gościa dostępna do woli będzie wata cukrowa i popcorn. Zostanie przeprowadzony również wykład przez Panią Ali Nowik na temat cukrzycy, możliwościach zmierzenia poziomu cukru i wymianie starych glukometrów na nowe.
Więcej informacji tutaj.

* godz. 10:00 odbędzie się O XX Letnia Akademia Wiedzy o Tatarach. O godz. 10:00 w parku pod kinem "Sokół" będzie miał miejsce pokaz strzelectwa z łuki oraz zapoznanie z historią łucznictwa.
Później uczestnicy znajdą się w Muzeum Ziemi Sokólskiej gdzie prowadzona będzie konferencja. W programie jest zwiedzanie Muzeum Ziemi Sokolskiej oraz Meczetu w Bohonikach.
Więcej informacji tutaj.

* godz. 10:00 w sokólskim kinie odbędzie się I Sokólski Turniej Gier. W turnieju może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Główne gry turniejowe, w których będzie można powalczyć o nagrody to: FORZA HORIZON 3 i PES 2018 Pro Evolution Soccer. 
Ponadto możesz zagrać na oldschoolowych konsolach takich jak atari 500 czy XBOX I generacji . Dla dzieci możliwość zagrania w gry z wykorzystaniem sensora ruchu Kinect.
Natomiast o godz. 14:00 na placu przed kinem zostanie rozstawiony wielki futurystyczny namiot w kształcie kopuły, czyli kino sferyczne. Co nas czeka po wejściu do środka? Zobaczymy filmy wyświetlane w technologii 3D bez konieczności zakładania specjalnych okularów.
Seanse będą wyświetlane o godz. 14:30, 15:15 i 16:00. Dodatkowo dzieci będą miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach artystycznych i rozrywkowych.
O godz. 16:00 nastąpi podsumowanie turnieju oraz wręczenie nagród. Do wygrania będą m.in. słuchawki gamingowe, głośnik JBL oraz prawdopodobnie powerbanki.

* godz. 11:00 w Sztabinie odbędą się Dożynki Gminne. Wydarzenie otwiera Msza Św. w intencji rolników w kościele p.w. św. Jakuba Apostoła w Sztabinie. Potem nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na boisko, uroczystość obrzędowa święta plonów. O godz. 14:00 rozpocznie się część artystyczna, w której wystąpi m.in.: zespół taneczny "Sztabiniaki", zespół Melodia, "Tańczące emotki", kapela ludowa "Przeroślaki", występ Jarosława Rynkiewicza oraz koncert zespołu "Kaprys". A na zakończenie uczestnicy imprezy pobawią się na zabawie tanecznej z zespołem "Kamrat".

* godz. 12:00 w Szudziałowie odbędzie się VII Jarmark na Bartłomieja. Wydarzenie to rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 12:00 w kościele pw. Wincentego Ferreriusza i św. Bartłomieja Apostoła w Szudziałowie. Następnie o godz. 13:00 odbędą się Prezentacje Pieśni Religijnych, degustacja domowych wypieków, zmagania rekreacyjne dwuosobowych zespołów, biegi indywidualne dla dzieci oraz inne atrakcje.
Dodatkowo zostanie przedstawiona wystawa pt. "Matka Boża niejedno ma imię" i wystawa fotografii "Blisko i daleko domem kultury".
Więcej informacji tutaj.

* godz. 13:00 oficjalne otwarcie festynu "Dziedzictwa Kulturowego" na scenie głównej nad zalewem w Korycinie. Po tym uczestnikom imprezy zagra zespół "Green and Gold", czyli goście z Rejonu Wilańskiego na Litwie. Później czeka na nas wiele innych występów zespołów artystycznych z Litwy i województwa podlaskiego. W programie znalazła się również możliwość przejażdżki ciuchcią po Parku Kulturowym Milewszczyzna oraz "Taniec kolorów" czyli bitwa na kolorowe pyłki. Gwiazdami wieczoru będzie zespół "Prymaki" i "Kurpie Zielone", a na koniec odbędzie się pokaz sztucznych ogni.
Więcej informacji tutaj.

* godz. 13:30 nastąpi finisaż wystawy "Zabytki tatarskie" w Muzeum Ziemi Sokólskiej. Wystawa poświęcona była zabytkom tatarskim ze zbiorów Muzeum Historycznego w Białymstoku. Wydarzenie to towarzyszy jubileuszowej XX Letniej Akademii Wiedzy o Tatarach Polskich.
Więcej informacji tutaj.

* godz. 13:58 na niebie będziemy mogli ujrzeć pełnię księżyca. Ludzie od zarania dziejów wierzyli we wpływ Księżyca na ich życie. Uważali, że skoro fazy Księżyca, a zwłaszcza pełnia Księżyca mają wpływ na przyrodę, to muszą mieć również wpływ na ludzi. Dziś naukowcy próbują zbadać ile w tych wierzeniach jest prawdy, a ile zwykłych przesądów nie mających nic wspólnego z rzeczywistością.

* godz. 16:00 LKS "Dąb" Dąbrowa Białostocka zmierzy się z drużyną "Promień" Mońki. 

* godz. 17:00  "Sokół 1946 Sokółka" zmierzy się z drużyną KS UM Krynki na sokólskim stadionie.

* godz. 17:30 Kora Korycin zagra u siebie z drużyną z Zabłudowa.

/PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv