• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.


 

wtorek, 28 sierpień 2018 12:00

Śledztwo w sprawie pożaru Tatarskiej Jurty umorzone [Film, DRON]

Zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną pożaru Tatarskiej Jurty w Kruszynianach - tak uznała białostocka prokuratura i umorzyła śledztwo w tej sprawie.

Znane w całym kraju i za granicą gospodarstwo agroturystyczne spłonęło na początku maja. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał, ale straty - według właścicieli -znacznie przekraczają podawane wcześniej 1,5 mln złotych.

Prokuratura oparła się na opinii biegłego, który ocenił, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej - mówi rzecz Prokuratury Okręgowej w Białymstoku Łukasz Janyst. Jak dodaje - śledczy wykluczyli, by doszło do celowego zaprószenia ognia. Ponadto - nie było bezpośredniego zagrożenia życia ludzkiego, a jedynie mienia dużych rozmiarów.

Jak mówi właścicielka gospodarstwa Dżenneta Bogdanowicz - sama nie wie jakie są straty, ale na pewno znacznie większe niż półtora miliona zł.  

Ubezpieczyciel bardzo szybko wypłacił odszkodowanie, z pomocą przyszło mnóstwo ludzi, rozpoczęły się internetowe zbiórki pieniędzy.

Dżenetta Bogdanowicz podkreśla, że wciąż jest pod ogromnym wrażeniem ludzkiej życzliwości. Przez całe lato przyjmowała gości w podarowanym przez jednego z darczyńców ogromnym namiocie. Jak mówi - na razie nie wie, co będzie gdy zrobi się chłodniej, boi się zimy.

Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia odbudowy Tatarskiej Jurty są już niemal gotowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - prace rozpoczną się we wrześniu. A marzeniem Dżenetty Bogdanowicz jest to, by choć częściowo przygotować budynki i pierwszych gości przyjąć w przyszłoroczny długi majowy weekend.

Zapraszamy również do obejrzenia naszej relacji z tego tragicznego pożaru.

Zdjęcia oraz informacje dotyczące pożaru. Kliknij tutaj.

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv