• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.


 

środa, 29 sierpień 2018 14:58

Burzliwe obrady Rady Powiatu Sokólskiego [Fotorelacja]

"Wywożenie na taczkach", odbieranie głosu, a na koniec wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Rada miała do rozpatrzenia 10 projektów uchwał, plus zapytania i interpelacje radnych, na które odpowiedzi udzielił na koniec sesji Starosta.

Radni pozytywnie zaopiniowali decyzję w sprawie udzielenia dotacji w kwocie 20 000 zł na wsparcie prac konserwatorskich w kościele p.w. Ofiarowania NMP w Różanymstoku.
Wniosek o dotację rozpatrywał Zarząd Powiatu, który uznał, że wartość historyczna i artystyczna zabytków oraz jego stan zachowania wymaga niezwłocznego podjęcia prac konserwatorskich, które mają zabezpieczyć wyjątkowo cenny zabytek przed postępującym niszczeniem.

Uchwałę dotyczącą 5 godzin bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w Przedszkolu Specjalnym, wchodzący w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce radni przegłosowali jednomyślnie. 

Został również zmieniony statut Powiatowego Zarządu Dróg w Sokółce. Zmiany dotyczyły rozszerzenia zakresu obowiązków związanych z przeprowadzeniem i nadzorowaniem prac remontowych i modernizacyjnych w budynku będącym własnością Powiatu Sokólskiego.

Rada Powiatu określiła również szczegółowe zasady wnoszenia obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej, zasad tworzenia komitetów, promocji oraz formalnych wymogów, jakimi muszą odpowiadać składane projekty. Jedyną osobą, która proponowała poprawki do projektu uchwały, był radny Jarosław Sylwester Hołownia, któremu w trakcie omawiania ww. uchwały został odebrany głos. Wiceprzewodniczący Rady Łukasz Moździerski za złośliwą uwagę, którą radny Hołownia skierował do jego osoby, odebrał mu głos i kazał wyłączyć mikrofon, aby radny nie miał możliwości wypowiedzenia się.

Tu zobaczysz film: "Pan jest bezczelny, odbieram Panu głos"

Tradycyjnie rada rozpatrzy kolejne zmiany w budżecie i WPF Powiatu Sokólskiego, które przyniosły burzliwą dyskusję, którą mogą Państwo zobaczyć w oddzielnych artykułach na naszej stronie www.sokolka.tv.

PORZĄDEK OBRAD RADY POWIATU SOKÓLSKIEGO.

 

/TV,PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv