środa, 05 wrzesień 2018 07:56

Letnie obozy narciarzy biegowych 2018 [Zdjęcia]

W pierwszej połowie lipca 2018 r. grupa narciarek biegowych brała udział w 10-cio dniowym obozie sportowym w Szelmencie. 

Zawodniczki te są wyróżniającymi się członkami Uczniowskich Klubów Sportowych: UKS Orliki Stara Kamionka i UKS Start Malawicze. Dziewczynki miały do dyspozycji oprócz ciężkich treningów na nartorolkach wiele sportowych atrakcji.

Była to m.inn możliwość korzystania z jednego z najdłuższych w Europie wyciągu nart wodnych o długości 1 km, kajaków, korzystania z niesamowitego parku linowego oraz z mini golfa. Nie zabrakło też licznych wycieczek rowerowych po suwalszczyźnie. Jednak chyba najlepszą atrakcją była możliwość wystartowania i sprawdzenia swoich skrajnych możliwości fizycznych, pokonania własnych barier i lęków podczas II edycji HERO RUN 2018 Szelment.

W zmaganiach tych rywalizowało kilkuset uczestników w różnym wieku. Zawodnicy mieli do pokonania kilkadziesiąt przeszkód terenowych o rożnym stopniu trudności. Organizator zadbał aby nikt ze startujących po zakończeniu biegu nie był suchy, brudny i zmęczony – ale za to uśmiechnięty i szczęśliwy.
Za możliwość korzystania ze sportowej infrastruktury WOSiR Szelment dziękujemy Prezesowi WOSiR Szelment- Pawłowi Żukowi.

Natomiast w drugiej połowie sierpnia niektóre narciarki uczestniczyły w 14 dniowym obozie narciarskim Kadry Województwa w Białymstoku, na którym mogły trenować z najlepszymi zawodnikami Podlasia. Oprócz wielogodzinnych treningów na nartorolkach dziewczynki uczestniczyły w spływach kajakowych po rzece Supraśl, korzystały z basenu szkolnego i sal gimnastycznych, ćwiczyły w pobliskim lesie Pietrasze oraz jeździły na rowerach.

Celem obozów było podniesienie umiejętności technicznych zawodników oraz przygotowanie siłowo-szybkościowo-wytrzymałościowe do zawodów: Mistrzostw Województwa, Mistrzostw Mazowsza oraz Mistrzostw Polski na nartorolkach, które rozgrywane będą we wrześniu i październiku.
Wyjazd na obozy możliwy był dzięki uzyskaniu przez kluby dotacji ze Starostwa Powiatowego w Sokółce, Urzędu Miasta w Sokółce oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv