×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.
sobota, 08 wrzesień 2018 08:00

POMYSŁ NA WEEKEND: Zalew w Korycinie

Nie masz pomysłu jak miło i przyjemnie spędzić wolny czas w weekend .... my Ci pomożemy.

Zalew w Korycinie jest częścią Ośrodka Sportowo – Rekreacyjno – Turystycznego miejscowości. Ten niewielki zbiornik wodny jest stosunkowo młodym obiektem, oddanym do użytku we wrześniu 2002 r.
Zalew powstał na rzece Kumiałka i znajduje się przy trasie Białystok – Suwałki. Przejeżdżając przez Korycin wystarczy skręcić z krajowej 8 w prawo i z łatwością trafimy do opisywanej atrakcji.

Warto się tu zatrzymać, ponieważ ten niewielki akwen wodny jest bardzo ładnie zagospodarowany. Przed zalewem znajdziemy duży parking, gdzie bez problemu i opłat można zostawić auto. Zalew znajduje się po przeciwnej stronie i jest widoczny z parkingu. Zbiornik wodny jest przystosowany do celów rekreacyjnych. Mimo, że nie jest zbyt duży warto zwrócić na niego uwagę ze względu na takie walory jak:  plażowe zejście do wody, boje wydzielające obszary bezpiecznej kąpieli dla dzieci oraz ławeczki i stoliki usytuowane wokół zalewu. Warto również przejść się niedawno wybudowanym deptakiem.

Pobyt w tym miejscu urozmaicają także takie obiekty jak: zjeżdżalnia dla dzieci, ogrodzone boisko do piłki nożnej, korty tenisowe, boisko do siatkówki i koszykówki z ogrodzeniem od strony rzeki. Wszystko jest udostępnione mieszkańcom i turystom.  Dodatkową atrakcją jest możliwość zakupu smacznych, oryginalnych serów korycińskich.Źródło: atrakcjepodlasia.pl
Zdjęcia: atrakcjepodlasia, radio bialystok, UM Krynki.

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv