• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

  


 

piątek, 07 wrzesień 2018 12:00

Kontrolują rejony szkół i "gimbusy" [Zdjęcia]

Podobnie jak w latach ubiegłych, na początku każdego roku szkolnego rusza policyjna akcja “Bezpieczna droga do szkoły”.

Policjanci z sokólskiej drogówki, w ramach tych działań, sprawdzają autobusy szkolne oraz tereny przy placówkach oświatowych.
Funkcjonariusze kontrolują stan techniczny gimbusów oraz oznakowanie przejść dla pieszych, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowości rozmieszczenia znaków pionowych i poziomych.
Przez ostatnie dwa tygodnie mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce systematycznie kontrolują autobusy szkolne dowożące dzieci naszego powiatu do placówek szkolnych.
Policjanci skrupulatnie sprawdzają stan techniczny oraz wyposażenie pojazdów. Podczas tych kontroli sprawdzają również stan trzeźwości kierowców, jak również uprawnienia i licencje wymagane do przewożenia osób.
By droga do szkoły była bezpieczna mundurowi sprawdzają również istniejącą infrastrukturę drogową w rejonach szkół ze szczególnym zwróceniem uwagi na czytelność oznakowania pionowego i poziomego oraz stan techniczny urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających.

Ważnym aspektem tych działań jest także dokonanie oceny przystanków i miejsc, w których uczniowie wsiadają i wysiadają z autobusów - czy postój autobusu nie powoduje utrudnienia ruchu i zagrożenia bezpieczeństwa dla podróżnych.
Do działań dołączyli również dzielnicowi i policjanci z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii. Podczas spotkań z uczniami szkół podstawowych, będą przypominać i pokazywać bezpieczne zachowania na drodze.Źródło: KPP Sokółka

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv