• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.


 

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 15:00

Wakacyjne szaleństwa z Filią Biblioteczną Nr 1 [Zdjęcia]

Korzystając ze słonecznej pogody bibliotekarki zmieniły park przy bibliotece w kolorowe miejsce zabaw ruchowych i czytelnię „pod chmurką”.

Wakacje w Filii Bibliotecznej Nr 1 na Osiedlu Zielonym były pracowite dla bibliotekarek i ciekawe dla jej młodych czytelników. Zorganizowane zostały dwa spotkania z cyklu „Piknik z książką” oraz „Pożegnanie wakacji”.
Wykorzystując różnorodne formy opowiadania bajek i wierszy starały się zaszczepić w młodych czytelnikach miłość do książek oraz chęć do jak najczęstszego odwiedzania biblioteki.  Po raz pierwszy w naszej filii bibliotecznej zaprezentowany został teatrzyk Kamishibai oraz teatrzyk pacynkowy.
Dzieci miały także okazję do różnorodnych zabaw ruchowych, m.in. przeciąganie liny, skakanie na dużych piłkach czy zabawa w „pająka i muchę”. Panie zorganizowały, także zabawy plastyczne, takie jak np. tworzenie balonowych potworków czy robienie zakładek do książek metodą origami. Dzieci tworzyły także kolorowe, zabawne pocztówki z wakacji.
Dodatkowymi atrakcjami była możliwość puszczania baniek olbrzymek, malowania kolorową kredą po chodniku czy fotobudka, w której każdy mógł sobie zrobić zabawne zdjęcie. Nie obyło się także bez literackich zabaw i zgadywanek. Dzieci miały do rozwiązania „bajkokrzyżówkę” oraz szukały odpowiedzi na zadawane przez pacynki zagadki.  Biblioteczne gry i zabawy kończyły się zawsze drobnym słodkim poczęstunkiem.
Z okazji zakończenia wakacji, na plenerowym spotkaniu bibliotekarki wręczyły wszystkim dzieciom uczestniczącym w wakacyjnych spotkaniach z biblioteką pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, które miały uprzyjemnić najmłodszym powrót do szkoły. Było to możliwe, dzięki naszym sponsorom i wolontariuszom, którym Filia Biblioteczna Nr 1 na Osiedlu Zielonym bardzo serdecznie dziękuje za okazaną pomoc i wsparcie.Źródło: Biblioteka Publiczna Sokółka

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.