• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.


 

piątek, 21 wrzesień 2018 14:00

Co czeka nas w ten weekend w powiecie sokólskim?

Przed nami weekend pełen uroczystych obchodów i atrakcji. Sprawdź nasze propozycje.

piątek, 21 września

o godz. 18:00 V Sztafeta Niepodległości zawita na Golgotę Wschodu do Kuźnicy. Po oddaniu hołdu Powstańcom Styczniowym i mieszkańcom tych ziem wywiezionych na Sybir zakończy się pierwszy dzień sztafety, na uczestników będzie czekać ognisko integracyjne oraz nocleg.
W tym roku przypada 98 rocznica zwycięskiej Bitwy Nadniemeńskiej. Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej pragnie uczcić tę rocznicę w sposób szczególny przez zorganizowanie w dniach 21-23 września 2018r. V Sztafety Niepodległości na Podlasiu.

sobota, 22 września

o godz. 9:00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krynkach odbędzie się Piknik Historyczny zorganizowany w związku z rocznicą Bitwy Niemeńskiej z 1920 r. Specjalnie na tę uroczystość został zorganizowany Bieg Wolności na dystansie 1920 m. Do Krynek przyjadą goście z Białorusi ze Szkoły z Brzostowicy Wielkiej oraz Grodna. Posadzony zostanie również Dąb Wolności przez najstarszego mieszkańca gminy Krynki oraz zostaną złożone kwiaty na grobie Nieznanego Żołnierza z wojny 1920 r.

o godz. 10:00 odbędzie się powitanie złotej jesieni w pięknym parku leśnym Silvarium w Poczopku. Dzieci z rocznika 2007 i młodsze będą miały okazję wziąć udział w Szachowym Turnieju Plenerowym w zaciszu pięknego parku leśnego. W programie oprócz turnieju jest również zwiedzanie unikalnego ogrodu leśnego, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz inne atrakcje plenerowe.

o godz. 16:30 do Kopnej Góry przybędzie V Sztafeta Niepodległości. Oddadzą tam hołd Powstańcom Listopadowym z oddziału płk. Zaliwskiego poległych w bitwie pod Sokołdą w lipcy 1831 r. oraz Powstańcom Styczniowym.

o godz. 18:00 KS Szczypiorniak zmierzy się przed własna publicznością z Bestios Białystok.

o godz. 20:00 V Sztafeta Niepodległości zawita do Sokółki. Na sokólskim cmentarzu odbędą się uroczystości z udziałem 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

ok. godz. 23:30 Bieg Straży Granicznej "Wokół Niepodległej przybędzie do Kuźnicy. To jeden z czterech odcinków honorowych, na którym zostaną złożone kwiaty na grobach żołnierzy Wojska Polskiego.

niedziela, 23 września


o godz. 10:00 z okazji rocznicy Bitwy Niemeńskiej na cmentarzu katolickim w Sokółce odbędzie się uroczysta msza św. z udziałem wojska i Sekretarzem Stanu MSWiA Jarosławem Zielińskim. Po mszy zostanie oddany hołd oraz złożenie kwiatów na grobach żołnierzy poległych podczas Bitwy Niemeńskiej.

o godz. 11:30 pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego w Sokółce odbędą się główne uroczystości związane z V Sztafetą Niepodległości.

o godz. 12:00 na parkingu przed sklepem "Bricomarche" rozpocznie się moto piknik rodzinny "Sokółka na kółkach". W programie są m.in pokazy stuntu, akrobatyki motocyklowej, w których wystąpią 3 profesjonalni zawodnicy z woj. podlaskiego, pokaz wielokrotnego mistrza świata w stuncie Rafała Pasierbka - Stunter 13 i zawody w drifcie samochodem z ok. 15 profesjonalnymi zawodnikami. Za niewielką opłatą będzie możliwość przejechania się z zawodnikiem po torze jako pasażer. Poza tym przewidziane są również różne pokazy tj. pokaz broni palnej,sprzętu straży pożarnej i sprzętu wojskowego wraz z przejażdżkami.

o godz. 12:00 w Zubrzycy Wielkiej rozpocznie się festyn pt. "Ziemniaczysko", czyli Święto Ziemniaka. W programie jest m.in. Turniej Sołectw, pokaz karate, konkurs kulinarny na potrawy z ziemniaka tj. knedle, pyzy, babka i kiszka ziemniaczana, quiz wiedzy oraz wiele atrakcji animacyjnych i rekreacyjnych dla dzieci.
Nie zabraknie też części artystycznej. Na scenie zaprezentuje się kabaret "Na ławeczce".

/PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv