• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.


 

środa, 26 wrzesień 2018 09:44

Nielegalnie przez granice w naczepie ciężarówki

Kierowca ciężarówki nieświadomie przewoził migranta z Afganistanu.

W miniony piątek br. funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy zatrzymali nielegalnego migranta z Afganistanu. Mężczyzna przyjechał do Polski ukrywając się w naczepie serbskiej ciężarówki.

Informację o tym, iż  w naczepie ciężarówki prawdopodobnie ukrywa się osoba nielegalnie przebywająca w naszym kraju Straż Graniczna otrzymała od funkcjonariuszy Policji z Sokółki. Policjanci natomiast zostali powiadomieni przez kierowcę tira, który na parkingu w Korycinie usłyszał niepokojące odgłosy dochodzące z naczepy jego samochodu. Obywatel Serbii przewoził ciężarówką ładunek folii przemysłowej z Serbii do Szwecji. Na miejscu pierwszy pojawił się wspólny patrol Policji  i Straży Granicznej. Funkcjonariusze zauważyli nieprawidłowości w zabezpieczeniach celnych w związku z czym powiadomiono również Służbę Celno-Skarbową. Po zdjęciu plomb celnych i otwarciu naczepy funkcjonariusze w jej wnętrzu zauważyli osobę o ciemnej karnacji. Jak się okazało był to mężczyzna podający się za obywatela Afganistanu. Cudzoziemiec nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów uprawniających go do wjazdu i pobytu w naszym kraju. W związku z powyższym 19-latek został zatrzymany za nielegalne przekroczenie granicy naszego państwa.

W poniedziałek decyzją Sądu Rejonowego w Sokółce obywatel Afganistanu został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.

Źródło: Straż Graniczna

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv