• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.


 

niedziela, 30 wrzesień 2018 08:00

Piękna Sokólszczyzna na wystawie w sokólskiej bibliotece [Zdjęcia]

Wisienką na torcie było wydanie fotoksiążki ze zdjęciami uczestników projektu, z kolejną nadzieją, że wpłynie ona pozytywnie na promocję gminy.

W miniony wtorek  w holu wystawowym Biblioteki Publicznej w Sokółce odbył się wernisaż fotografii "Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce ambasadorem starych drzew".

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce swój pierwszy, bliski kontakt z drzewami rozpoczął w 2017 roku poprzez udział w Programie Regrantingowym ,,Dbamy o drzewa miejskie - inicjatywy społeczne” realizowanym przez Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku w ramach zadania zleconego przez Zarząd Województwa Podlaskiego.

Stowarzyszenie uzyskało środki na projekt, któremu nadali nazwę ,,Drzewa są wśród nas” , w ramach którego odbyło się spotkanie z leśnikiem, panem Waldemarem Sieradzkim. Uczestnicy byli zachwyceni jego szeroką wiedzą, zwłaszcza różnymi ciekawostkami. Pod jego kierownictwem posadzili czterdzieści tui na placu w Ogródkach Działkowych Osiedla Centrum w Sokółce oraz uzyskali porady na temat sadzenia drzew i ich pielęgnacji.

Ponieważ projekt wzbudził szerokie zainteresowanie, UTW również w tym roku skusiło się by zrealizować następny, również w ramach tego samego programu, którego tytuł brzmi "Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce ambasadorem starych drzew".

Realizację projektu rozpoczęli 17 lipca 2018 r. wycieczką do różnych miejscowości naszej gminy, w których znajdują się drzewa pomniki przyrody i jako amatorzy sfotografowali je. Natomiast 25 lipca odbyli spacer edukacyjny po mieście zapoznając się z historią naszych sokólskich drzew i doskonaląc technikę fotografowania.

Zwieńczeniem projektu była wystawa w naszej bibliotece. Uczestnicy projektu dedykują ją władzom miasta, mieszkańcom naszej gminy, uczestnikom i studentom Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce z nadzieją, że ukazuje ona bogactwo środowiska naturalnego Sokólszczyzny.

Źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv