• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776.

  


 

czwartek, 04 październik 2018 10:00

Wyjątkowe zajęcia biblioteczne w Starej Kamionce [Zdjęcia]

W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z literaturą wojenną oraz stworzyli własne drzewo pamięci.

We wrześniu obchodzimy jedną z najważniejszych rocznic w historii Polski. 1 września 1939 r. wczesnym rankiem wybuchła II wojna światowa. Niemcy uderzyły na Polskę jednocześnie od północy, zachodu i południa.
W związku z tą rocznicą, bibliotekarka Filii Bibliotecznej w Starej Kamionce, Marta Bielska odwiedziła uczniów klas I-III tutejszej Szkoły Podstawowej.
Zajęcia odbyły się ph. „Ludzie ludziom zgotowali ten los”. W trakcie spotkania uczniowie mogli zapoznać się z literaturą wojenną skierowaną do dzieci m.in. „Asiunia” Joanny Papuzińskiej, „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza, „A to historia!” Kazimierza Szymeczko, „Jest taka historia oraz opowieść o Januszu Korczaku” Beaty Ostrowickiej.

Zajęcia oparte zostały na jednej z wymienionych książek - „Mirabelce”. Uczniowie wysłuchali fragmentów dotyczących bohaterów książki, wybuchu II wojny światowej oraz tych związanych z osobą Ireny Sendlerowej.
Wspólnymi siłami uczniowie odpowiedzieli na pytania: Czym jest miłość oraz czym jest wojna? Zajęcia zostały wzbogacone o wysłuchanie opowieści autora o prawdziwych bohaterach książki oraz poprzez wysłuchanie audiobooka.

Na zakończenie zajęć grupa wykonała pracę plastyczną, którym było drzewko pamięci, składające się z odciśniętych i wyciętych szablonów dłoni każdego z uczestników.
Spotkanie z uczniami było kolejnym elementem projektu ph. Biblioteka dla Niepodległej realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Sokółce, a dofinansowanego z programu Działaj Lokalnie XI 2018, współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Źródło: Biblioteka w Starej Kamionce

opr./PM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv